Loading...
Dimitri avatar Dimitri 98 Точки

Въпроси за домашните задания - 3D Анимация за игралната индустрия - юни 2016

 

Здравейте,

До всички които имат въпроси за първите две домашни:

Домашните не изчезват , а са свалени от сървъра.

Това се получава защото тези домашни са без оценка и съм ги качил в моят компютър за

проверка.

Всички проверени домашни са изтрити от сървъра за да не заемат място.

Следващото трето домашно ще има оценка от 1 до 10 и ще е в помощ на крайната

оценка при изпита.

Четвъртото последно домашно ше се счита за изпит с оценки от 2 до 6

Успех,

Димитри

Тагове:
6
3D Animation 21/06/2016 13:10:01
alea_him avatar alea_him 128 Точки

Здравейте, опцията за оценяване на домашното е вече активна, тоест под оценката от 1 до 10, която ще е в помощ на крайната оценка, се имва в предвид, че сами ще трябва да оценим домашни на колеги, правилно ли съм разбрала?

Ако е така, по колко домашни  е необходимо да проверим.

Поздрави!

Михаела

0
Dimitri avatar Dimitri 98 Точки

Не е необходимо да оценявате домашните на колегите. На този етап това е моята роля. Вие се фокусирайте върху последното 4-то домашно което е и изпита.  ....... Успех

0
alea_him avatar alea_him 128 Точки

Благодаря, надявах се на точно такъв отговор :)

0
Splitur avatar Splitur 0 Точки

Здрасти на който види коментара.
Добре, и аз имам проблем с тази прословута линия.

Намирам се в края на процеса и създаването на клипчетата и както във видеото така и аз добавям туун линийте на роботчето и топката в самия край на процеса, но при раздвижване линиите на роботчето си оставав в първоначалната позиция, а самото роботче си продължава по курса на действието от тайм-линията. Как може да се оправи този проблем?
 

0
05/07/2016 10:45:43
iozzilina avatar iozzilina 22 Точки

И след рендер ли е така?

0
Dimitri avatar Dimitri 98 Точки

Проблема с оставането на "[Rendering] Toon->Assign Outline->Add New Toon Outline" на екрана и при "[Rendering] Render->Render Current Frame"  е бъг в програмата. Ако направите "[Rendering] Render->Batch Render" за да генерирате .mov филмче, не би трябвало да има проблем. 

0
Splitur avatar Splitur 0 Точки

Благодаря за проявеното внимание и на двамата коментирали.

Тепърва ще тествам това, което ми казвате. Все още не съм, защото междувременно ми изскочи още един въпрос свързан с финалния рендеринг на първото клипче. Изренди го, всичко добре, но не знам от къде да намеря въпросния клип. Няма го в Темп където изпращаше Плейбласт-натите видеа до момента.
Ето изображение с това, което се показва на моят екран: 
____________________________
http://i.imgur.com/vyZ2S2t.jpg?1
 ___________________________
Но нещо не мога да я намеря тази директория.
Възможно ли рендера да не е успешно извършен и никъде да няма такова филмче?

0
05/07/2016 12:13:22
iozzilina avatar iozzilina 22 Точки

Виж в project/Images

0
Splitur avatar Splitur 0 Точки


Отново благодаря за отговора.  Намерих го.  И понеже погледнах съвсем случайно Output Window-са на Мая видях, че в него излиза всяко действие извършено от програмата. В случая при мен това беше последно действие и беше изписано най-от долу под всички останали таскс. Ето изображение за всички които не знаят ( като мен до този момент ) къде биха могли да издирят какво е извършвала програмата като действия и операции:

http://imgur.com/3RE1lFl

___

Просто наистина може да е от помощ.

 

0
Splitur avatar Splitur 0 Точки

И след рендер ли е така?
______________________________

А да, забравих да спомена, че след рендер и в самото клипче Toon Outline са си там, пътуват си със самия робот. Така, че и този проблем е решен.

0
angelll123 avatar angelll123 19 Точки

Да не ти пука - в крайното AVI не излизат. Провери с един Batch render - при мен всичко е ок.

0
Splitur avatar Splitur 0 Точки

Провери с един Batch render - при мен всичко е ок.
_______________________________________________________

Дам, написах ---- с Batch render -а излязоха.

_________________________________
Два въпроса свързани със Windows Movie Maker-a, който хич не намирам и втория със аудиото, което пък не мога да дръпна.

Ннякой от вас да е сложил и мелодийката към клипа? При мен тя се зарежда от сайта, включва се, но нещо не мога да си я дръпна. Кликам върху формата и той тръгва но от никъде не показва опция за сваляне. Някакви идеи? о__О

А самия Уиндоус Мууви Мейкър просто не го намирам. А от нет-а изскачат някакви калпави чудесии.

Хич ме няма в пост-продукцията, ей. O___o

 

0
06/07/2016 11:00:59
Dimitri avatar Dimitri 98 Точки

Можете да свалите Movie Maker от този линк, ако вече не е инсталиран:

http://download.cnet.com/Windows-Live-Movie-Maker/3000-13631_4-10965753.html  

0
Dimitri avatar Dimitri 98 Точки

Ето и линк към мелодийката, ако не можете да я свалите от СофтУни:

https://drive.google.com/open?id=0B4pwE5BwFdFNU3BGYmx4OU9FU0U

0
Splitur avatar Splitur 0 Точки


Благодаря за помощта, Г-н Дечев.

Инсталирах пакета и тръгна!

0
nirvana6 avatar nirvana6 0 Точки

Здравейте, Димитър. Аз изпратих заданието на 26 юли, но все още не е оценено. Възможно ли е да сте го пропуснали или просто срокът за оценяване е по-дълъг ?

0
Splitur avatar Splitur 0 Точки

"Аз изпратих заданието на 26 юли "
_________
Имаш предвид Юни.

И аз очаквам резултатите. Сигурно скоро ще бъдат обявени.

 

 

0
nirvana6 avatar nirvana6 0 Точки

Дам, имах предвид юни :) Сигурно скоро ще ги оценят, благодаря !

0
Dimitri avatar Dimitri 98 Точки

За резултатите от изпита:

Проверете си профила на Профил-->Обучения-->Отворени курсове

Вижте приложеният примерен screen snapshot -------->  https://drive.google.com/open?id=0B4pwE5BwFdFNRE1XaDVqcnBKS1k

Димитри

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.