Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

rado84 avatar rado84 1 Точки

Малко помощ за JavaScript

След доста търсене как да забраня на сайтовете да ми променят курсора, намерих това решение:

И то работи. Обаче работи глобално, а аз искам да работи само за посочен от мен домейн. Та въпросът е това {cursor:url}, което се споменава в последния ред от решението, като отделен ред ли трябва да го добавя или трябва да го вмъкна някъде в горните два?

-2
Общи приказки
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Между къдравите скоби трябва да можеш да ги разделяш с точка и запетая правилата. Само имай предвид, че cursor:url вероятно няма да забрани курсора на определен сайт, а ще забрани определена икона на курсора, така че най-вероятно ще трябва да намериш този сайт, който те дразни, какъв е пътят до иконата на техния курсор.

Може би искаш да пробваш един плъгин за firefox. Казва се Greasemonkey.

1
rado84 avatar rado84 1 Точки

На мен точно това ми трябва - да забрани къстъм иконата и да виждам системния курсор. Аз иконата я намерих още преди да намеря решението.

ktrajkov, не разбирам от джаваскрипт, но от това, което направих с указанията на RoYaL, излиза, че ако преди URL адреса зададеш правило, URL адресът бива третиран различно - според въведеното правило. Поне това, което изнамерих в Гугъл, пише, че cursor:url визуализира иконата. А с долния код се забранява само иконата от дадения адрес. И явно си има някакво значение кое ще напишеш първо.

Написах го така:

* {cursor:auto !important}
a, a * {cursor:pointer !important; cursor:http://belodrobnabolnica.com/wp-content/themes/belodrobna-bolnica/images/lung.cur}

Сега престана да забранява глобално и забраната работи само за иконата от кода.

-2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.