Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

puffed avatar puffed 289 Точки

MonoDevelop за Mac OS инсталация

Здравейте,

Подготвям се за курса Programming Basics, като се опитвам да инсталирам и пусна MonoDevelop средата за програмиране за Mac OS. Засега съм свалила от http://www.mono-project.com/download/ и уж съм инсталирала тези два пакета (може би трябваше само единия): MonoFramework-MDK-4.2.3.4.macos10.xamarin.x86.pkg и MonoFramework-MDK-4.4.0.142.macos10.xamarin.universal.pkg. И в двата случая накрая ми даваше, че инсталацията е успешна. Но не успявам да намеря откъде да го пусна и съответно не знам изобщо дали нещо се е получило. Трябва да уточня, че компютъра ми е от няколко месеца и все още не съм свикнала с Mac системата. Чувствам, че въпросът е леко глупав, но просто не се оправям.

Отделно от това съм свалила и пускала Visual Studio Code, но тъй като никъде не прочетох тук, че ще ми свърши работа, не разчитам на него засега.

Благодаря!

Тагове:
0
Programming Basics
dbunalov avatar dbunalov 7 Точки

Най-лесно и удобно наистина е Win10 на BootCamp, и аз така код-вам. Макар че, за свикналите с MacOS им идва малко в повече Win10, ама ако си техно "маняк" бързо ще привикнеш с двете системи.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.