Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EmilZonev avatar EmilZonev 40 Точки

Проблем с екшън

Направих целия екшън за ретуш и всичко работи освен едно.В началото нали се създава създава слой за корекция на пъпки и дефекти по кожата,които се премахват да речем с spot healing BT .Като се работи с тоя тул,след това когато се работи върху черната маска с бяла четка са самият ретуш и "заглаждането" на кожата ,проблема е ,че избива(личи) там където е работено с spot healin...Пробвах различни неща,слоя да е смарт обджект,обиккновен слой,отделен слой само за корекциите с включен sample all layers,после копиран наново,мърджнати слоеве,линкнати,нищо не помага.Къде бъркам?

видео

Тагове:
0
Photoshop
MonikaD avatar MonikaD 3 Точки

Здравейте и от мен!
Аз също имам проблем с action-а от последното домашно. Изпълнявам всички условия от задачата и всичко се получава много добре. Именувам слоевете, групирам ги в отделни групи и след това правя една група Retouch, която да съдържа всички останали групи за зъби, кожа, очи и т.н. 
Проблемът ми е следният: когато отворя снимка, която искам да ретуширам и заредя action-a всички слоеве и папки се разместват и нищо не си е на мястото и така става много трудно да се редактира каквото и да било, тъй като всичко е разбъркано. Ето action-а и скрийншот след зареждането му.

1
MarinaPMD avatar MarinaPMD 4 Точки

Здравейте!

Моят проблем е че екшъна си го имам записан , изпълнява се, но после изчезва като остава само бекграунда.

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Кое изчезва, екшъна или слоевете?

0
MarinaPMD avatar MarinaPMD 4 Точки

Слоевете.

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Изпълнявайте действията едно по едно и вижте какво се случва.

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

@MonikaD Когато имате такъв проблем, изпълнявайте действията едно по едно и вижте какво се случва.

Съвет: махнете от екшъна всички конкретни селекции на очи, зъби и т.н. Те ще са различни за всяка картинка. Нека останат само черните маски, както е в условието. Правим екшън, който "създава структурата на необходимите слоеве и папки за ретуш на лице", не целия ретуш. Прочетете коментарите по-горе.

Има и една подробност: ако в момента ви е активна дадена група и е разгърната (тоест, вижда й се съдържанието), командата New Layer прави новия слой като елемент на групата, а не нов независим слой над групата, което ви трябва във вашия случай. Затова ви се вграждат слоевете и групите една в друга и се разместват. Преди да направите нов слой, свийте активната група и нещата ще станат.

Поздрави!

 

0
06/07/2016 14:49:56
MonikaD avatar MonikaD 3 Точки

Това със селекциите не го бях разбрала. Махнах ги. Колкото до това с групите, те бяха затворени, когато добавях нови слоеве. Успявах да групирам слоевете според предназначението им и всичко изглеждаше добре до момента, в който заредя екшъна. Поиграх си малко повече, но сега проблемът се оправи. Всичко е разделено по групи както си трябва, но ми отне доста време. Явно трябва да се поупражнявам още с тези екшъни. Благодаря за помощта! smiley

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.