Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EmilZonev avatar EmilZonev 40 Точки

Проблем с екшън

Направих целия екшън за ретуш и всичко работи освен едно.В началото нали се създава създава слой за корекция на пъпки и дефекти по кожата,които се премахват да речем с spot healing BT .Като се работи с тоя тул,след това когато се работи върху черната маска с бяла четка са самият ретуш и "заглаждането" на кожата ,проблема е ,че избива(личи) там където е работено с spot healin...Пробвах различни неща,слоя да е смарт обджект,обиккновен слой,отделен слой само за корекциите с включен sample all layers,после копиран наново,мърджнати слоеве,линкнати,нищо не помага.Къде бъркам?

видео

Тагове:
0
Photoshop
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Skin Retouch (с High pass) слоя е направен преди да се премахнат пъпките, затова те се появяват отново. Направи Liquify and geometry, заедно с "отделен слой само за корекциите с включен sample all layers" като smart object и използвай негов клонинг за Skin Retouch, всички действия (High pass, Gaussian Blur, Invert) могат да се приложат като smart filters върху него. Тогава промените в smart object-a ще се ъпдейтват и в Skin Retouch, в това е красотата на smart objects :).

P.S. Виж това видео около 45:00, правим ги по този начин нещата. В същият смарт обект, който там използвам, може да се влезе (или да му се направи клонинг) и да се използва за добавяне на слой за премахване на пъпки, liquify  и т.н.

1
05/07/2016 13:22:35
EmilZonev avatar EmilZonev 40 Точки

Ако направя Liquify and geometry  или горния празен слой с включен " sample all layers "в с.обджект ,тогава не ми дава да ползвам spot healinng... иска растеризиране.Нещо ми убягва май.Как реално ще се работи с такъв екшън? Пуска се и минава целият ,а после се влиза там където трябва намеса и се работи ли? ИЛи трябва да спре в началото за да се оправят пъпките да речем,да се прави смарт обджекта ,да се копира  и после да продължи екшъна?

0
05/07/2016 14:09:58
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

1. "Ако направя Liquify and geometry  или горния празен слой..." - не или, а и. И двата трябва да са във смарт обджекта, където са си растеризирани и можеш да оправяш пъпки.

2. Да, виж в условието: "Запишете последователност от действия, която да създава структурата на необходимите слоеве и папки за ретуш на лице". След действието на екшъна влизаш в смарта да оправиш пъпките, това директно се отразява на слоя Skin Retouch. След това минаваш по маските и показваш очите, зъбите и т.н. и правиш съответните цветови корекции в adjustment слоевете, които екшъна ти е подготвил.

0
05/07/2016 14:06:36
pep_si avatar pep_si 5 Точки

Аз имах подобен  проблем "не ми дава да ползвам spot healinng... иска растеризиране" . След няколко неуспешни опита, реших, че така или иначе корекциите по всяко лице са индивидуални и ще се налагат промени в този слой неизбежно.

Затова моето решение за  екшъна за ретуш е: 

Действията започват след направата на този първи слой в който са извършени геометрични корекции и заличаване на съществени недостатъци (петна, бръчки и др.). Като недостатък отчитам, че въпросният слой винаги трябва да се именува по един и същи начин, в моя случай "Wrinkle", за да може екшъна ра си го разпознава и да работи по - нататък с  него. Предполагам, за да може да се използва от друг човек , трябва да се предвидят указания иначе ще дава грешки.

1
MonikaD avatar MonikaD 3 Точки

Здравейте и от мен!
Аз също имам проблем с action-а от последното домашно. Изпълнявам всички условия от задачата и всичко се получава много добре. Именувам слоевете, групирам ги в отделни групи и след това правя една група Retouch, която да съдържа всички останали групи за зъби, кожа, очи и т.н. 
Проблемът ми е следният: когато отворя снимка, която искам да ретуширам и заредя action-a всички слоеве и папки се разместват и нищо не си е на мястото и така става много трудно да се редактира каквото и да било, тъй като всичко е разбъркано. Ето action-а и скрийншот след зареждането му.

1
MarinaPMD avatar MarinaPMD 4 Точки

Здравейте!

Моят проблем е че екшъна си го имам записан , изпълнява се, но после изчезва като остава само бекграунда.

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Кое изчезва, екшъна или слоевете?

0
MarinaPMD avatar MarinaPMD 4 Точки

Слоевете.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.