Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

[Inheritance - Java OOP June] Problem 4. Mordors Cruelty Plan

Някой направил ли е решение използвайки Factory design pattern-а ? Разтърсих се и видях за какво става въпрос, но не мога да се сетя за приятен и смислен вариант за имплементиране в тази задача. Ще се радвам да видя някой пример.

Поздрави,
Вальо

0
C# OOP Basics 02/07/2016 23:47:03
murkata86 avatar murkata86 10 Точки

Така... Това вече започва да става малко досадно.... Общо взето не е имало задача, за която да не погледа във форума какво очаква джъджа, тъй като леко изискванията ги няма в условието. Примерите са много, като най - пресния е WildFarm, където се оказа, че множественото число на mouse е mouses, и че когато мишката си изяде зеленчуците, трябва да се покажа съобщение "A cheese was just eaten!". И вместо една задача да отнеме половинг или един час, отнема още 2 часа в ходене по мъките да научкаш какво очаква джъджа. Както и да е...

 

Въпроса ми сега е относно тази задача, понеже малко не мога да разбера, как аджеба се смятат точките. Първия ред е:

 

Cram, banica,Melon!_,HonEyCake,    !HoneYCake,hoNeyCake_;

Какъв е разделителя тук - запетая и/или интервал? Тогава имаме Crame и HoneEyCake - 7 точки. но тъй като имам други храни, за всяка от тях вадим по -1  и се получава 7 - 4 = 3. От къде идва 7 в отговора тогава?

Следващия пример обаче иаме:

gosho, pesho, meze, Melon, HoneyCake@;

И ако разделителя е интеранл и/или запетая, тогава имаме Melon +2  - 4 = - 2. Но отговара е -5. За да е -5, би следвало разделителя да е само интервал и тогава се получава - 5. Това се потвърждава и от посления пример, където отговора е 50.

Та някой може ли да ми каже, къде бъркам и от къде идват 7-те точки в първия пример? Аз ли нещо не съм разбрал или?

 

Благпдаря предварително!

Поздрави,

Иван

2
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

Това е моето решение, на C#, дава 80 точки:

http://pastebin.com/VheRdRC8


От "ясно" написаното условие не се разбира какво може да не е наред. 

2
murkata86 avatar murkata86 10 Точки

Разделителя е само интервал. Махни запетаята и ще ти даде 100 точки.

2
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

Така се оказа, благодаря.

0
valcho62 avatar valcho62 178 Точки

Иване и аз доста се зверих на тези примери и после се оказа, че първите 2 примера са грешни ;-)))

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.