Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

daredevil avatar daredevil 7 Точки

не мога да се свържа с MySQL - Creating a Blog with PHP and MySQL - Exercises

След като направих връзката и ме пита за Username i Password, аз натиснах Enter. Без да въведа Root потребител и в момента не се свързва с сървъра , някой може ли да ми помогне, изтрих Database - MySQL сървъра създадох го на ново няколко пъти рестартирах компютъра но след като дам Execute на insert-sample-data.sql, нищо не става и не виждам връзката.

 

Исках също да попитам само при мен ли когато стартирам още в началото блог скелета на : localhost/blog ми гърми и не изкарва нищо никакви бутони излизат следните грешки : " ( ! ) Warning: mysqli::__construct(): (HY000/1049): Unknown database 'blog' in C:\xampp\htdocs\blog\models\BaseModel.php on line 10 "

и

" ( ! ) Warning: mysqli::set_charset(): Couldn't fetch mysqli in C:\xampp\htdocs\blog\models\BaseModel.php on line 11 "

Тагове:
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

Здравей, първо трябва да изпълниш файла create-database.sql, даваш рефреш на страницата, след това изпълняваш другия файл и отново презареждаш. За да се свържеш с базата данни, в webStorm създаваш нова връзка с MySQL, за име на базата даваш името на създадената база данни (blog), user -. root, паролата оставяш празна. Цъкаш на test connection, за да провериш връзката и ако ти даде Success, цъкаш на ОК и си готов.

Грешката при стартирането вероятно идва от това, че не си се свързал с базата данни. Опитай да влезеш в localhost след като направиш връзката с базата.

0
daredevil avatar daredevil 7 Точки

Дава ми грешки и не работи : след като стартирам втория "insert-sample-data.sql" и ми излиза следната грешка : "No suspicious code found. 25 files processed in 'Project 'blog''.".

 

И когато дам Тест връзка и там ми излизат някакви ERROR грешки :

"

Connection to MySQL - blog@localhost failed: Exception in thread "main" java.lang.ClassNotFoundException: com.mysql.jdbc.Driver
    at java.net.URLClassLoader.findClass(URLClassLoader.java:381)
    at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:424)
    at sun.misc.Launcher$AppClassLoader.loadClass(Launcher.java:331)
    at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:357)
    at java.lang.Class.forName0(Native Method)
    at java.lang.Class.forName(Class.java:264)
    at com.intellij.database.remote.RemoteJdbcServer.main(RemoteJdbcServer.java:15)


"

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Имаш ли този драйвър http://imgur.com/dUhKUBs

0
daredevil avatar daredevil 7 Точки

А сега се свърза, но не може да изтегли данните от файла ли нещо такова ... излиза ми следното съобщение за грешка : "[2016-07-10 13:31:34] [42000][1049] Unknown database 'blog'"

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Казва ти, че нямаш направена база данни blog. Първо трябва да вкараш в базата данни файла 

create-database.sql за да се създаде базата данни и структурата и едва след това да и вкараш съответната информация в полетата чрез

insert-sample-data.sql

0
daredevil avatar daredevil 7 Точки

За сега имам някакъв напредък след няколко часа главоблъскане, създадох ръчно database , името в phpMySql и свързах database сега тръгна....

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Нямаше ли да ти е много по-лесно просто да влезеш в phpadmina на SQL , там да пейстнеш кода от файл create-database.sql 

и кликаш на Go. Цялата база дани се създава за по-малко от 1 мин. След това пак на SQL копираш и пействаш съдържанието и

на другия файл insert-sample-data.sql и отново кликаш GO. И това е отново за 1 мин. И така за 2 мин имаш готова  и попълнена

база от данни готова за използване.

 

0
daredevil avatar daredevil 7 Точки

Аз ако знаех , кое как става щях да си напиша целия блог сам, а не да се чудя от готовите презентации и материали как да си свържа базата ... То и от там ми идват много проблеми , че няма кой да ми обесни за 2-3 мин и да ми покаже първоначално как стоят нещата и как се правят и губя по 2 дни заради някакви глупости и после се отчайвам из цяло с всичко що е програмиране и продължавам напред с бавни крачки ... Имено и в всяко едно нещо в живота е така и на различни места които съм работил и съм виждал колеги които се блъскат с разни дреболии така дълго време ...

0
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

Според мен лабът за този блог беше разписан супер подробно, във видеото Наков го правеше стъпка по стъпка от нулата. Част от нещата, които писа  по време на лекцията, след това ги включиха в скелета, та ни спестиха javaScript-а поне.

Докъде стигна с блога? Успя ли да се свържеш с базата данни?

0
daredevil avatar daredevil 7 Точки

Свързах се пиша по видото на Ангел Георгиев стигнах до там , в началото където пуска да се виждат първите постове и HTML и ми гърми дава ми грешка и нищо, написал съм го едно към едно както е на видеото , този блог стана абсолютен кошмар и ме отщява като цяло да сядам на компа да пиша или правя нещо каквото и да било ....

0
daredevil avatar daredevil 7 Точки

Гледам лекцията на Наков доста по разбираемо е поне за мен , някой допълнения гледам сега .... да наистина има доста хитринки , и е по опростено когато знаеш не те стряскат тези неща , но понеже аз за пръв път виждам подобни неща и ме притесняват нямам достатъчно знания и става мн сложно .... Направо се дразня за 2 дни които изгубих смао да свържа ДБ ....

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.