Loading...
skostadinov avatar skostadinov 2 Точки

Коя е най-добрата диструбуция на линукс за кодене?

Здравейте, днес реших отново да си направя dual boot лаптопа с Linux и Windows 10. Но се чудя коя ще ми е най-удобната дистрибуция, коя ще се справя най-добре за кодене тнт...

Тагове:
0
Общи приказки 12/07/2016 21:38:53
skostadinov avatar skostadinov 2 Точки

Здравейте момчета, благодаря на всички за отговорите. В крайна сметка стигнах до заключението че ще пробвам mint. Въпреки това няма да заключвам темата ако има още хора които да дават идеи нека да развием темата :)

0
szdrawkow avatar szdrawkow 0 Точки

За просто писане на код всяка дистрибуция ще ти свърши работа.
Ако се определяш като начинаещ наблегни на Mint и Ubuntu. За тях ти трябва обаче малко по-силна машина, защото за да бъдат user-friendly, имат инсталирани един куп неща. В 90% няма да се наложи да правиш нищо, освен basic неща, за да си конфигурираш работната среда.

Ако обаче ти харесва да използваш максимума от ситуацията (машина-среда-потребност) може да заложиш на Debian. Дистрибуцията е родоначалник и на Ubuntu и на Mint. Доста по-лека е, но има какво да се пипа по нея, ако търсиш да си нагласиш за твоите потребности. 

Аз съм фен на дебиан базираните дистрибуции, заради това ти препоръчвам тях.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.