Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivailo.pankow avatar ivailo.pankow 11 Точки

Колега, здравей!

Ти къде си видя резултата? Отваряйки инстанцията на изпита ми показва великите 0 точки на всички задачи...

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Здравей,
Резултата си можеш да видиш тук. Имаш 600 точки.

1
18/07/2016 10:25:17
ivailo.pankow avatar ivailo.pankow 11 Точки

Благодаря! Успех за напред!

0
eXpLoD avatar eXpLoD 28 Точки

А сега трябва да чакаме email ли? Как можем да разберем дали продължаваме? 600 точки ли трябва да имаме?

Мерси предварително!

0
17/07/2016 19:24:28
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

eXpLoD, щом имаш 300 точки, би трябвало да продължиш.

1
eXpLoD avatar eXpLoD 28 Точки

Ясно, мерси много за бързия отговор. :) Успех!

0
ilian_teofilov avatar ilian_teofilov 2 Точки

Първо искам да поздравя всички които са си взели изпита, и тези които не са, но са опитали.

И аз имам същите въпроси - кога ще имаме яснота кога продължава курса и как ще разберем. Ако ще е есента междувременно може да се изкара някой друг курс, но ако ще е веднага няма да се кара. Също така 400 точки enough ли са, ще трябва ли да се явявам пак на Programming Basics за повече или мога да продължа във Fundamentals.

Thanks.

 

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

От профила си можеш да видиш, че Technology Fundamentals започва през Септември. Колкото до точките ... щом 300 са достатъчни да продължиш, 400 също ще бъдат.

1
btonew avatar btonew 43 Точки

Здравей,

необходими са 300 точки, за да продължиш в Tech модула, а как ще разбереш за записването - ще се появи уведомяваща лента на страницата, както беше със записването за изпита и изборът на зала. Мисля, че модулът стартира към средата на септември.

0
18/07/2016 09:36:03
ilian_teofilov avatar ilian_teofilov 2 Точки

Така е, всичко си пише, само трябва да има кой да чете :) Благодаря за отговорите и насоката :)

0
18/07/2016 09:51:18
Lubomirrrr avatar Lubomirrrr 32 Точки

Колко часа е изпита?

0
ilian_teofilov avatar ilian_teofilov 2 Точки

4 часа. Вчера беше от 10:00 до 14:00.

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Всъщност, изпитът продължи доста след 14ч.

1
btonew avatar btonew 43 Точки

Времето беше удължено до 15:00 часа поради технически проблеми в началото.

0
WifiAvivi avatar WifiAvivi 151 Точки

В крайна сметка имаше ли грешка в условието на 2-ра задача? Защото някои хора я бяха решили доста преди да се съобщи за грешката.
 

0
btonew avatar btonew 43 Точки

Имаше грешка в условието на една от задачите, но това не беше от значение за тези, които я бяха решили 100/100. Само недоволните от резултата бяха посъветвани да я пренапишат по поправеното условие.

0
18/07/2016 17:27:49
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

WifiAvivi, спомням си, че първоначално я бях решил на 90% и докато решавах 3-та задача, съобщиха за грешката. Поглеждам 2-ра задача и се оказва, че изведнъж процентите сами са станали 80%. Явно е имало промяна в тестовете. Попитах, дали е променено условието на задачата, но не можаха да ми отговорят. Реших да сваля наново файла с условието и видях, че има промяна в името му. Тоест, вероятно има промяна и в заданието. Прочетох го наново и видях, че са променили закръглянето на една от изходните стойности. Смених Math.Floor с Math.Ceiling или обратното (не помня вече) и ми даде 100%.

1
WifiAvivi avatar WifiAvivi 151 Точки

Аз решавах отзад напред задачите и тази 2ра задача ме забави, защото не я реших на 100% и когато съобщиха за грешката си преправих условието в word файла и не пазя оригинала. Това, което си спомням, че промениха е следното (поправете ме ако греша): 

На конзолата трябва да се отпечата следното:

Ако произведеното вино е по-малко от нужното:

“It will be a tough winter! More {недостигащо вино} liters wine needed.”

- Оригинално: Резултатът трябва да е закръглен към по-ВИСОКОТО цяло число (Math.Ceiling)

- Редактирано: Резултатът трябва да е закръглен към по-НИСКОТО цяло число  (Math.Floor)

 

Това си е сериозен гаф за изпитна задача. Не мога да си обясня две неща. Как някои хора изкараха 100 от 100 без да знаят за грешното условие и защо никой от екипа не е решил тази задача преди изпита, за да установи, че има грешка - лесно щеше да се хване подобна грешка. Абе нещо не се връзва тука.

И още нещо, което не ми харесва в изготвянето на изпитните задачи е, че основни неща не се изпипват и излизат с неясни условия. Например за същата тази 2ра задача - има задание какво да се отпечата, когато виното е повече или по-малко от нужното, но нищо не се казва ако виното е точно равно на нужното. 

1
18/07/2016 19:17:14
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Да, така беше. Ядосах се, че ни забавят с този проблем, но накрая ни компенсираха с време, което е OK.
Файлът не го преправих, защото не успяха да ми обяснят веднага кое трябва да се преправи в условието. Просто свалих коригираното условие по-късно и промених решението по него.

Въпросът ти за хората решили задачата на 100% при грешно условие е много интересен. И аз съм любопитен да чуя отговора.

2
19/07/2016 16:23:05
ilian_teofilov avatar ilian_teofilov 2 Точки

Аз изкарах 100/100 преди да съобщят и после резултата ми беше намален. Трябваше да си поправя кода, така че не са оставили грешните решения с макс точки. Тези, които имат 590 и на втора имат 90 е най-вероятно от това, че не са си поправили кода.

 

0
18/07/2016 20:08:59
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Това е ясно. Въпросът е как си изкарал 100 от 100 при грешно условие.

1
ilian_teofilov avatar ilian_teofilov 2 Точки

Незнам, затова веднага обърнах внимание на един Ментор в мойта зала, бях в Open Sourse.

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Да, така беше. Бях в същата зала и си спомням момента.

1
boykostoyanoff avatar boykostoyanoff 15 Точки

зависи дали си онлайн или присъствена форма, по различин начин се образува оценакта.

1
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

ivanmilev87 Не е така, точките са важни, от сега ако не се стремите към максимума, какво ще стане в другите модули,материала там е доста по-сложен. Ако нямаш оценка над 5.00, няма да вземеш сертификат, а тази оценка се основава на изкараните точки. Предполагам всеки иска документ, ние сме тук за знания това е факт неоспорим, на всички интервюта гледат какви знания имаш и какво можеш, дават ти задачи, не те питат какво си завършил и къде, но според мен като учиш е хубаво да вземеш някакви документи също, дали ще е диплома, дали ще са сертификати, а те зависят от точките. Другото нещо е че като направиш между 70 - 100 точки, Софтуни ще те препоръча за работа в някоя от ИТ фирмите с който работи университета. Колкото за оцеката тя различно се изчислява за студентите от онлайн и присъствената форма на обучение. При онлайн тя е на 100%. Но в следващите курсове домашните са задължителни и за двете форми на обучение.

Хубав Ден!

1
elitsarangelova avatar elitsarangelova 2 Точки

Аз изкарах от първият път 100 от 100 с уж грешното условие така:

Console.WriteLine("Good harvest this year! Total wine: {0} liters."

закръглено с Math.Floor, както е дадено по условие. Другите две с Math.Ceiling.

0
19/07/2016 21:00:25
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Може ли да ме светнете Math.Floor и Math.Celling дали се учат в курса programming basic, защото ние сме стигнали до чертане на фигури и не бях чувала за тях? Накрая ли се учат?

0
elitsarangelova avatar elitsarangelova 2 Точки

Когато си си писала домашните би трябвало да си ги срещнала. 

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Ами не. За пръв път ги чувам тези методи, а съм си решила всички домашни досега и имам 100/100 точки. Може просто да съм ползвала други начини на закръгляне де, но е факт, че за тази задача Judge не ми даде 100 точки, докато не сложих тези методи... Аз съм от курса, който започна (доколкото помня) на 11 юни.  И в презентациите ги няма до тук. 

А това условие вярното ли е?: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/DownloadResource/1531

0
boykostoyanoff avatar boykostoyanoff 15 Точки

Да това е вярното условие.

 

аз имам 100/100 без да съм ползвал методите защото не ги знам. просто си написах алгоритъм който да ми ги закръгли.

абсолютно всички задачи са решени с материала който е преподаван.

0
19/07/2016 21:58:01
sktomov avatar sktomov 49 Точки

Аз си я бях решил от първия път 100/100 . Вместо Math.Floor ползвах Math.Truncate. Сега си гледам кода и гледам, че впоследствие е преправена последната част на : Console.WriteLine("It will be a tough winter! More {0} liters wine needed.", Math.Floor(Math.Abs(diff)));

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Твоят код е преправен автоматично впоследствие?

0
20/07/2016 07:58:46
sktomov avatar sktomov 49 Точки

Явно да. Последната част само, защото след като я бях решил казаха, че има промяна и тези които са 100/100 после ръчно ще се гледат.

Поздрави

0
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Здравейте,

Искам да внеса малко уточнение относно промяната около 2-ра задача. Първо задачата имаше грешно условие относно отпечатания изход(това всичко го видяхме), но тестовете са били направени според иммено това условие. Това обяснява защо има хора, които са изкарали по 100т. - те са решили задачата спрямо него и това е окей. Това същото условие е подадено на хората, тествали задачата - т.е. задачата е напълно решима и в двата варианта - въпросът е на изисквания спрямо изхода. 

Поздрави! :)

0
20/07/2016 08:25:24
Lubomirrrr avatar Lubomirrrr 32 Точки

Защо самият изпит е сравнително лесен(не изкам да кажа,че аз съм съм супер добър - напротив средно ниво съм)

Питам понеже този изпит ако го срявнявам с изпитите от минали години(от началото на СофтУни),няма кой знае какво задълбаване в материала.

Мисълта ми е - дали после в следващото ниво няма да ни е много трудно? 

 

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Лесен е за да може по-лесно да се влиза в Университета. Аз съм от януари месец и влезнах с Programming Basics, а не Coding101. После няма да ви е много трудно, в Tech Modules, ще учите Programming Fundamentals, всичко се обчснява много добре от лекторите. Който има жшлание и хъс за учене ще му се стори доста лесно!

1
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Lubomirrrr, това главно зависи от времето и усилията, които смяташ да инвестираш.

1
ivanmilev87 avatar ivanmilev87 30 Точки

Честито на всички. Само ще добавя нещо, не се заигравайте толкова с точките, те са само показател дали сте научили нещо или не сте. Няма да вземете безплатни кебапчета ако сте с +20 повече. На хората, които се чудят дали им стигат точките им препоръчвам да си пререшат задачите вкъщи и да видят да могат да решат задачите. Ако могат да решат поне 5, няма грижи, но ако не могат не са готови, а нещата които ще учат след това са върху основата на материала от изпита. Ако не са усвоили материала, дупката ще става все по-голяма с времето. Препоръчвам им докато почне 1во ниво да запълнят тази дупка,защото материала и обучението са сериозни напред и няма място за чакане и компромиси. Успех 

-2
ivanmilev87 avatar ivanmilev87 30 Точки

Това е входно ниво и тук идеята е да видите какво е програмиране и да видите интересно ли е и изобщо за вас ли е професията. Гледате точки за входно ниво 0?! Концентрирайте се да знаете и да можете. 

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.