Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kristianchooy avatar Kristianchooy 59 Точки

Въпрос за методите

Здравейте!

Става въпрос за тази задача :  https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/171#7  ( която е от Data Types and Methods - Lab   -  08. Filled Square). Много бързо ги представиха методите  а аз съм онлайн обучение и не мога да задам по време на лекцията въпроса си и се обръщам към форума. Въпросът ми е към това решение на задачата:  http://pastebin.com/fqQaNbbX , не мога да разбера това (int size) което се намира в вторият и третият метод, каква му е функцията , защото не виждам след това в Main метода да е използвано , и въобще как size взима стойноста на n в двата допълнителни метода ?

 

 

 

Тагове:
0
Programming Fundamentals
btonew avatar btonew 43 Точки
Best Answer

Отговаря на n. Стойността я указваш тук DrawTopBottom (n); и тук DrawMiddle (n); . Просто е използвано друго име, за да видиш как вървят нещата, в случая името е size.

0
23/07/2016 18:44:27
Kristianchooy avatar Kristianchooy 59 Точки

а какво става когато на входа имаме повече от 1 число ? смисъл как компютъра ще разбере дали е n или x или y ?

0
btonew avatar btonew 43 Точки

Подаваш като параметър променливата, която желаеш. В случая тя беше наименувана n.

0
23/07/2016 19:11:36
Kristianchooy avatar Kristianchooy 59 Точки

значи това "size " e излизшно,защото може да бъде заместено с n , в тази задача , нали така ?

0
btonew avatar btonew 43 Точки

Точно така. Спокойно можеш да преименуваш size на n, след което няма да забележиш промени в работата на програмата, ще получиш същите резултати.

0
Kristianchooy avatar Kristianchooy 59 Точки

Благодаря

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.