Loading...
vtraqnova avatar vtraqnova 4 Точки

Въпрос за Tech Module стартиращ от септември .

Здравейте, 

може би въпроса вече е задаван, но тъй като не можах да намеря отговор реших направо да питам. Тамън получих e-mail, че съм приета в Софтуни след успешно завършен курс по Programming basic. Прочитайки e-maila до край ми направи впечатление, че лекциите за Tech Module са през деня а не вечерно време, понеже преди да взема решението да започна своето обучение в унивеситета нещото което ми направи най-силно впечатление и ме накара да се запиша беше изречението изписано над учебния план " Занятията се провеждат предимно вечер, така че посещението им е удобно и за работещите студенти, които се обучават в присъствена форма." . Така въпроса ми е ако нямаме възможност да посещаваме лекциите през деня, това ще повлияе ли по някакъв начин на оценката ни и респективно на кредитите? Или упражненията са най-важни ? И защо след като пише, че занятията се провеждат предимно вечер за удобство на работещите студенти - защо има през деня в делнични дни?

   Не ме разбирайте погрешно, страшно много ми харесва в Софтуни и давам всичко от себе си за да бъда успешен студент, но няма как (вярвам, че не съм единствената) да напусна работа и да се отдам изцяло на университета, най-малкото имам такса за плащане.

 

Благодаря за вниманието.

Тагове:
2
Въпроси за SoftUni 28/07/2016 00:04:51
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки
Best Answer

Първо има два вида обучение: присъствено и онлайн.

Ако запишеш присъствено оценката ще се формира по следния начин: 80% от изпита, 20% от домашни, + 5% бонус за посещаемост и 5% за форумна активност.

Тоест ако си присъствено и не посещаваш лекции губиш потенциалните 5% бонус.

Ако запишеш онлайн - оценката трябва да се формира 80% от изпита, 20% от домашни, и 5 % може да имаш бонус за форумна активност. Тоест тук нямаш бонус за посещаемост, защото е невъзможен.

Мисля, че от това може да се ориентираш.

Това е информацията, която е била досега. За най-сигурно може да пишеш на СофтУни и да питаш дали всичко остава в сила и в предстоящия курс от септември.

0
28/07/2016 01:05:58
vtraqnova avatar vtraqnova 4 Точки

Благодаря за бързия отговор.

Да на мен ми е ясно, че има два вида обучение, но въпреки всичко на няколко места пише, че занятията са предимно вечер. А от това което сте ми оговорили 5-те% от присъствие един вид се явяват като бонус, при полужение, че изпита е 80% и домашните 20%, нали така?

0
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Някои от курсовете, като гледам графика са и вечерно време от 18.00 часа. Незнам, обаче като започне 

Tech Module - който най-вероятно за тези които са преминали успешно изпита на 17.07. и тези които тепърва ще ходят на него(Programming basic - като мен) на 28.08. ще започне в началото на септември  ,в кои часове ще се провежда. За мен няма значение, тъй-като във всички случай ще бъда On-Line, тъй-като не съм в София и работя - така ще ми е най-удобно. Предполагам, че ще има и вечерни лекции.

0
28/07/2016 00:35:33
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

Да точно така. Така, че присъствието при всеки случай е бонус.

Оправих една грешка в горния ми пост - оценката се формира и в двата случая 80% оценка - 20 % домашни.

Всичко останало е бонус.

0
vtraqnova avatar vtraqnova 4 Точки

Има вече излезнал график, курса стартира на 19.09.2016г., вечерните занятия са само уражнения.

Успех на изпита :)

0
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Благодаря.

0
vtraqnova avatar vtraqnova 4 Точки

Значи не е от значение, ако пропуснеш лекцията и я гледаш на запис, което е добре. Аз лично смятам, че упражненията са по важната част от обучението и предполагам, че повреме на упражненията можеш да си изясниш евентуално ако имаш някакви казуси.

0
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

Да така е, вярно си разбрала.

0
vtraqnova avatar vtraqnova 4 Точки

Благодаря :)

0
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

Да така е, и на теб успех. Ако смяташ, че съм ти отговорил маркирай отговора.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.