Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

D_Dimitrov92 avatar D_Dimitrov92 5 Точки

Проблем с базата данни в ASP.NET

Здравейте имам проблем с базата данни за отборния проект.Използваме github и след един commit на колега започна да ми се появява слезното съобщение: 

The database 'aspnet-Web Site-20160729042920' cannot be opened because it is version 852. This server supports version 782 and earlier. A downgrade path is not supported.
Cannot open database "aspnet-Web Site-20160729042920" requested by the login. The login failed.
Login failed for user 

Проблема е само при мен.Трябва да е свързано със версиите на SQL Servera, но не знам как да ги променя.  

Тагове:
VasilVP avatar VasilVP 2 Точки

Опитай да дропнеш базата данни, като преди това си Enable Automatic Migrations(това е описано в последната лекция Creating Blog whit MVC).

Дропването става:

1. Правиш видими всички файлове в Solution explorer;

2. В AppData се намира базата данни - десен бутон върху нея и Detach после Delete(ако се наложи).

Ако продължава да упорства повтори стъпки 1 и 2 и премини към 

3. С администраторски права отвори MSSQLManagementStudio  и се свържи със сървъра 

4. В Databases с десен бутон на мимшката върху базата данни със съответния номер и от Task избираш Detach - в менюто чекваш и кутииката на Drop. Обикновенно на мен ми дава "чаршаф грешка", но после като дадеш Delete стават нещата, въпреки, че и тогава може да изпиши с някаква грешка. 

5. Затваряш Management Studioto, рестартираш Visual Studioto (ако се наложи Rebuld на проекта и трабва да стане).

 

0
D_Dimitrov92 avatar D_Dimitrov92 5 Точки

Благодаря ви оправих се.

0
22/08/2016 21:42:49
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.