Софтуерно Инженерство
Loading...
D_Dimitrov92 avatar D_Dimitrov92 5 Точки

Проблем с базата данни в ASP.NET

Здравейте имам проблем с базата данни за отборния проект.Използваме github и след един commit на колега започна да ми се появява слезното съобщение: 

The database 'aspnet-Web Site-20160729042920' cannot be opened because it is version 852. This server supports version 782 and earlier. A downgrade path is not supported.
Cannot open database "aspnet-Web Site-20160729042920" requested by the login. The login failed.
Login failed for user 

Проблема е само при мен.Трябва да е свързано със версиите на SQL Servera, но не знам как да ги променя.  

Тагове:
VasilVP avatar VasilVP 2 Точки

Опитай да дропнеш базата данни, като преди това си Enable Automatic Migrations(това е описано в последната лекция Creating Blog whit MVC).

Дропването става:

1. Правиш видими всички файлове в Solution explorer;

2. В AppData се намира базата данни - десен бутон върху нея и Detach после Delete(ако се наложи).

Ако продължава да упорства повтори стъпки 1 и 2 и премини към 

3. С администраторски права отвори MSSQLManagementStudio  и се свържи със сървъра 

4. В Databases с десен бутон на мимшката върху базата данни със съответния номер и от Task избираш Detach - в менюто чекваш и кутииката на Drop. Обикновенно на мен ми дава "чаршаф грешка", но после като дадеш Delete стават нещата, въпреки, че и тогава може да изпиши с някаква грешка. 

5. Затваряш Management Studioto, рестартираш Visual Studioto (ако се наложи Rebuld на проекта и трабва да стане).

0
D_Dimitrov92 avatar D_Dimitrov92 5 Точки

Благодаря ви оправих се.

0
22/08/2016 21:42:49