Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

simeon_petrov avatar simeon_petrov 45 Точки

Column Identity Specification не може да се сетне на Yes

Имам таблица с колони Id, Name, Age.

Id e primary key, и искам номерата да се попълват автоматично със стъпка 1ца. Отивам на dbo.MinionsTable -> Disign и давам Identity Specification да е Yes. Да де, ама след това като му дам Save ми казва, че:

"Saving changes is not permitted. The changes you have made require the following tables to be dropped and re-created. You have either made changes to a table that can't be re-created or enabled the option Prevent saving changes that require the table to be re-created."

Ето тук https://support.microsoft.com/bg-bg/kb/956176 Microsoft са писали по въпроса, но нещо не ми стана много ясно, освен, че е силно препоръчително да не пипам Prevent saving changes that require the table to be re-created. опцията. Като гледам са изброили доста случаи при които може да се получи...

Със  MS SQL Server Express 2016 съм и с  Windows 8.1.

Защо става така и как се оправя?

Тагове:
0
Databases Basics 04/09/2016 16:13:26
simeon_petrov avatar simeon_petrov 45 Точки

Махнах отметката на "Prevent saving changes that require the table to be re-created" и това оправи проблема. Ей сега видях, че и на лекция от миналите инстанции са казали същото, така че ако някой има този проблем да не се чуди.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.