Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

atanas.atanasowv avatar atanas.atanasowv 1 Точки

Judge и задача за Inside/Outside точка в триъгълник в равнината

Здравейте,
Имам странен проблем с judge при тест на кода от задачата ,който аз писах.
Гърми ми на всеки тест пуснат от Judge ,а при мен работи супер и точно по заданието в задачата.
Доколкото разбирам в judge системата може би задачата е с други условия понеже ми изкарва Wrong Output , който при мен е Inside -в judge e Border...
Въпроса ми е аз ли греша някъде или е станала грешка в заданието при "съдията"?
Пускам кода тук понеже е кратък.

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace TriangleXY
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            var xone = double.Parse(Console.ReadLine());
            var yone = double.Parse(Console.ReadLine());
            var xtwo = double.Parse(Console.ReadLine());
            var ytwo = double.Parse(Console.ReadLine());
            var x = double.Parse(Console.ReadLine());
            var y = double.Parse(Console.ReadLine());
            if (xone < xtwo && yone < ytwo)
            {
                if (x >= xone && x <= xtwo && yone >= yone && y <= ytwo)
                {
                    Console.WriteLine("Inside");
                }
                else
                {
                    Console.WriteLine("Outside");
                }
            }
        }
    }
}


Заданието е следното:Напишете програма, която проверява дали точка {x, y} се намира вътре в правоъгълник {x1, y1} – {x2, y2}. Входните данни се четат от конзолата и се състоят от 6 реда: десетичните числа x1, y1, x2, y2, x и y (като се гарантира, че x1 < x2 и y1 < y2). Една точка е вътрешна за даден правоъгълник, ако се намира някъде във вътрешността му или върху някоя от страните му. Отпечатайте “Inside” или “Outside”.
 

Тагове:
0
Programming Basics
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Здравей,

За конкретната задача очакваните изходи са два: "Border" или "Inside / Outside". Провери внимателно дали не си се объркал с условието на задача №3. :)

Поздрави!

0
15/09/2016 17:04:51
atanas.atanasowv avatar atanas.atanasowv 1 Точки

Здравей,
Проверих отново , но никъде в условието не е упоменато да се изкарва изход "Border" само Inside/Outside.Ако има значение , съм онлайн форма на обучение и копирах горното условие директно от Complex Conditions - Exercises docs. файла .
Поздрави :)

0
atanas.atanasowv avatar atanas.atanasowv 1 Точки

Извинявам се ...
Всъщност проблема е ,че аз правя задача 4.Точка в триъгълник , а я тествам в judge на задача 7.Точка върху страната на правоъгълник...Чувствам се неловко :D
Благодаря за бързите отговори.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.