Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GallinaSt avatar GallinaSt 2 Точки

Задача 6*

Здравейте,

Решението на задачата от Programming Basics Java с номер 6* ми чертае желания квадрат, както е показано в условието, но Judge системата не му дава нито една точка. Даже в някои от предоставените версии на решението (там където правех проверка дали числото N се дели на 4 без остатък/ вместо червени кръстчета, системата ми изписа червени звездички на някои от позициите и пак не ми даде точки.

Уточнение: Направих тази проверка (N%4 =0), тъй като по условие N трябва да е пълният брой звездички, от които е изчертан квадрата, а от примерите по-долу се вижда, че в същност N е дължината на страната на квадрата. Моля уточнете? Ето кодът, който е оценен с 0 от 100%. Ако някой има идея защо не се оценява от Judge, макар видимо да чертае това, което е показано в примерите .. моля да каже :) Благодаря Предварително!

---

public class Square6star_ver2 {

        public static void main(String[] args) {
            Scanner console = new Scanner(System.in);
            System.out.println("Give me the value of N - size of a side for a square");
            int N = Integer.parseInt(console.nextLine());

            // TODO: print the rectangle

            String A = "*";
            for(int i=1;i<=N-1; i++){A = A + "*";}


            String B = "*";
            for(int j=1; j<=N-2; j++){B = B + " ";}
            B = B + "*";

            System.out.println(A);
            for(int k=1; k<=N-2; k++){System.out.println(B);}
            System.out.println(A);

        }
    }

Тагове:
0
Module: Java Advanced
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Махни това съобщение

System.out.println("Give me the value of N - size of a side for a square");

Когато имаш дадена задача в Judge не слагай допълнителни съобщения като Enter smth ... и т.н., защото той сравнява символ по символ. Outputa трябва да е точно такъв какъвто се иска в задачата.

Поздрави

0
GallinaSt avatar GallinaSt 2 Точки

Благодаря! Стана :) Егати глупавото нещо, не подозирах, че ще е проблем. Ще го имам предвид в бъдеще.

0
ViktorGeorgiev90 avatar ViktorGeorgiev90 0 Точки

здравей може ли от мен един вапрос относно задача 5 в judge системата на саита след като си кача задачата ми изписва compile time error ето го кодът които качих  

class Main {

   public static void main(String[] args) {
       Scanner console = new Scanner(System.in);
       int a=Integer.parseInt(console.nextLine());
       int b=Integer.parseInt(console.nextLine());
       System.out.print(a*b);
    }
}

не разбирам каде е проблемът :)

0
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Трябва дa е public class 

0
ViktorGeorgiev90 avatar ViktorGeorgiev90 0 Точки

S edna duma samo da dobavq da stane public class main ako pravilno sum razbral :)

0
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

да и трябва да копираш от целия файл всичко т.е. и import-ите

0
ViktorGeorgiev90 avatar ViktorGeorgiev90 0 Точки

Ahaaaa az misleh che te se podrazbirat che gi ima :D blagodarq mnogo

0
pebodi avatar pebodi 29 Точки

За да не създавам нова тема.

В презентацията за java за дата 01.10., слайд 10 е показано -

int a = Integer.parseInt(Console.ReadLine()); 

int b = Integer.parseInt(Console.ReadLine());

Вероятно е механична грешка, Console.ReadLine - > console.nextLine.

 

0
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Вероятно е останало от c# код

0
pebodi avatar pebodi 29 Точки

Като допълнение, в слайд 17, в двата реда - 

double width = Math.Max(x1, x2) - Math.Min(x1, x2);

double height = Math.Max(y1, y2) - Math.Min(y1, y2);

Min и Max трябва да са с малки букви - Math.max, Math.min . :)

0
pebodi avatar pebodi 29 Точки

Във всички слайдове има грешки, затова се отказах да пиша за тях. Не си спомням в слайдовете за C# да е имало такива. Вероятно грешките произлизат от механично копиране на C# оператори или са допуснати умишлено, за да ни накарат да търсим причините :) Има и още една, малко вероятна - да ни попречат да пействаме направо решенията в интелиджея, а да свикваме да "кодим" ... :)

Склонен съм да мисля, че е втората причина :) 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.