Loading...
Leprikona avatar Leprikona 108 Точки
Best Answer

Това е фикснатият код.

1. може month и days направо горе да се дефинират;
month = Console.ReadLine();
days = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());


2. смени placeholder-a с {0:f2}, който закръгля до втория знак след десетичната запетая;


3. махни wholePa.ToString() и wholePs.ToString() и ги замени с "Apartment: {0:f2} lv." и "Studio: {0:f2} lv.";


4. дните през  Юни, Юли, Август и Септември трябва да са повече от (>14), а не да са 14 или повече(>=14!!!!);

5. махни последния "Console.ReadLine()", той не ти върши никаква работа;

6. не оставяй толкова място между редовете, че е по-трудно кода да се проследи;

7. използвай pastebin.

Успех в обучението! :)

0
Stradjazz avatar Stradjazz 30 Точки

А защо е необходимо да конвертира days при положение, че си е зададена като int и може да я парсне директно?

int days = int.Parse(Console.ReadLine());

0
Leprikona avatar Leprikona 108 Точки

Добър въпрос! И аз не мога да си обясня като е зададено по условие. Не знам кво ми е хрумнало тогава. :D

0
mitaka206 avatar mitaka206 4 Точки

Във връзка със старите задачи от изпити и аз искам да добавя нещо важно.

Аз съм от група JAVA на Programming basics, септември'16

Реших някои от първите задачи от стари изпити, но при проверка в judge, ми дава множество грешки, дължащи се на проблем със закръглянето, и то на 0,0000000???-ниво. предполагам, защото са писани на C#.

Много моля, този проблем да се оправи! Защото на изпита ще пропищят много хора с верни задачи, а системата им е показала, че са грешни.

...Става въпрос за тази задача: http://pastebin.com/ei8Ti0KD

1
5
5

569.6687179487179   , а това е вярното:   569.668717948718

0
28/09/2016 09:59:02
plamen.yordanov avatar plamen.yordanov 0 Точки

Здравейте, нуждая се от малко помощ. http://pastebin.com/HUu4HBZY това е кода, който въвеждам и получавам 80/100. Какво липсва?

0
Stradjazz avatar Stradjazz 30 Точки

Аз това, което виждам на пръв поглед е правописна грешка:

  1.  switch (month)

  2.             {

  3.                 case "may":

  4.                 case "ocrober": studio = 50; apartment = 65; break;

0
plamen.yordanov avatar plamen.yordanov 0 Точки

Да, открих грешката малко след като публикувах във форума, но благорадя за отговора

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.