Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mariyan.nonchev avatar mariyan.nonchev 10 Точки

Качеството на звука във видеата, които достигат до онлайн студентите

Здравейте,

Не знам дали тук е мястото, но все пак искам да обърна внимание на изключително лошото качество на звука във видеата.

Обикновено или лекторът не се чува или (в по-честия случай) той се чува, но по-ясен е звукът от клавиатурата, което при видеа от по 1-2 часа си е проблем.

Ако може лекторите да имат един микрофон до устата и по-скоро да чуваме тях вместо клавиатурата, би било много добре.

Хубав ден!

 

 

Тагове:
1
Предложения и проблеми 04/10/2016 21:02:22
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Добре би било звука във всичките видеа да се направи ето като този звук в това видео - е.. този звук найстина е много добър - ясен, чист и силен.

https://softuni.bg/trainings/resources/video/10293/video-screen-19-september-2016-georgi-stoimenov-programming-fundamentals-september-2016

 

Но доколкото разбрах нямало да е комфортно на тези, които са със Mac компютри. Не съм имал такъв и незнам как е.

0
AlexHristov avatar AlexHristov 20 Точки

Отново проблеми със звука. В курса PHP Basics с лектор Иван Йонков записите са с много лошо качество . Същите смущения в звуковата картина се наблюдаваха и по времe на курса "Software Technologies", по време на лекциите, които същия лектор водеше. Уважавам го като специалист, но няма да спестя критиката към него тук. У мен остават съмнения, че не съблюдава изискванията относно звуковата картина. Когато гледах записите от камерата, лекторът прави впечатление, че се движи много и прави много жестове, а тези всички движения дават отражение върху звуковата картина. Така на моменти звука почти заглъхва и се замазва. Понякога не се разбира половината от изговореното изречение.

Колеги,

Виждам, че този въпрос сте го поставяли месеци по-рано. Но този проблем е актуален и днес. Нормално е да изискваме по-добро качество на записите. Ето Вашият по-горе линк действително показва какви трябва да бъдат критериите в това отношение.

1
24/01/2017 10:56:17
Miroslav01 avatar Miroslav01 15 Точки

В момента се опитвам да гледам видеото на Стилиян Иванов от 23 януари в PHP Basics,  увеличил съм и звука на плейъра и звука на компютъра на макс и едвам го чувам. Видеото на Иван Йонков горе-долу го чувам, въпреки, че и там не е особено добро качеството(като сила е окей). Не знам на какво се дължи, но и в курса пo Linux имаше видеа с доста лошо качество на звука, което за онлайн записалите е проблем. 

Някъде от лятото гледам видеа във СофтУни и последните 1-2 месеца започнаха да стават тези неща. Преди не си спомням да ми е правило впечатление звука. Почти всички видеа от Programming Basics от лятот и есента бяха с много добро качество, първите видеа от новия Programming Fundamentlas(на Наков и Иво Кенов) също бяха окей.  Няма ли как всички видеа да са с едно качество? Т.е. и тези които са с лошо да се правят както тези, които са с добро. Ако изобщо има някаква разлика в самата уредба разбира се. Но определно има видеа с много добър звук и такива с доста лошо качество. За тези, които сме онлайн си е проблем. Надявам се СофтУни да вземат някакви мерки. 

0
AlexHristov avatar AlexHristov 20 Точки

Здравейте, колега,

Благодаря за изразеното мнение.

Прави ми впечатление, че когато лекторът работи на компютъра си звукът е по-добър (Специално за лекцията на Иван Йонков). Записът, вариант с камера има по-добър звук, но пуснете си "екран" видеото - много зле. Излиза, че за да ползвам що годе приличен звук трябва да пускам записа с камерата, а за да виждам екрана трябва да гледам едновременно и другото видео :-}}]

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.