Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

WifiAvivi avatar WifiAvivi 151 Точки

Задача 2 - Фирма - Programming Basics Exam - 28 August 2016

Задача 2 - Фирма - Programming Basics Exam - 28 August 2016

Може ли да видя решенията ви?

Часовете трябва да са закръглени към по-ниско цяло число (Например –> 6.98 часа се закръглят на 6 часа).

1
Programming Basics 31/08/2016 22:06:22
Xapuu avatar Xapuu 25 Точки

Според мен проблема на всички, които са получили грешен резултат или са използвали Math.Cell(в това число и аз) е в това, че не са обърнали внимание къде точно се извършва закръглянето в задачата.

Ето едно решение и от мен http://pastebin.com/pBk6wDFJ , знам че не дава 100% в judge, но мисля че е логически по-правилно от авторското. 

0
svetlyoek avatar svetlyoek 20 Точки

Добре бе хора,защо прилагаме горе първоначално въведените дни при смятане на извънредния труд при положение,че трябва да създадем нова променлива и да сметнем истинските работни дни-т.е. 90% са работните!?И друго-долу в сметките като получим часовете на фирмата,нали ако са по-малко от необходимите това би означавало,че свършват в срок или аз съм малоумен?А ние сравняваме за Yes ,когато техните часове за повече от необходимото,въведено отначало?Не знам каква логика имам...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.