Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Въпрос към лекторите на курса по задачите от раздел Dictionaries, Lambda and LINQ - Exercises

Видеата от раздела обясняват решенията на по-лесните задачи, с които повечето хора се справят, а не на по-сложните (задачите със звездички). Каква е идеята зад решението да не бъде обърнато внимание на по-трудните задачи? Да не би да е решено изпитната задача за речници да бъде с трудността на по-леките задачи, които ни се обясняват във видеата или има друга причина за това?
Just curious...

3
Programming Fundamentals
simeon10 avatar simeon10 218 Точки

Идеята е много проста. Ако ние ви научим и покажем базовите неща, така че всеки един да ги разбере, то след това би трябвало да ви е много по-лесно сами да решавате трудните задачи. Ако обаче ние решаваме само трудните задачи и вие не сте разбрали как да вкарате елемент в масив/списък/речник, то тогава всичко се обезмисля. :)

5
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Желанието ми бе да се реши и някоя задача с вложени речници, за да имаме отправна точка при решаването на останалите, които ги ползват. Проблемът беше посочен по-горе и от Maria_ls. Добре е, че преди малко добавихте видео и за такава задача.

0
AlexHristov avatar AlexHristov 20 Точки

Колеги, още едно полезно видео от серията задачи: https://www.youtube.com/watch?v=SAY5FD1iYw4

Може да бъде от полза на някого. На мен лично ми се иска да има повече обяснения за сортирането и принтирането на вложени структури.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.