Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Въпрос към лекторите на курса по задачите от раздел Dictionaries, Lambda and LINQ - Exercises

Видеата от раздела обясняват решенията на по-лесните задачи, с които повечето хора се справят, а не на по-сложните (задачите със звездички). Каква е идеята зад решението да не бъде обърнато внимание на по-трудните задачи? Да не би да е решено изпитната задача за речници да бъде с трудността на по-леките задачи, които ни се обясняват във видеата или има друга причина за това?
Just curious...

3
Programming Fundamentals
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки
Best Answer

Притрябвали са ни решения.... Друго си е да си блъскаш цял ден главата и пак да не разбереш какво и къде бъркаш,  и що не ти се получава каквото трябва. Въпреки че рядко ми се налага да използвам хинтовете и още по-рядко да гледам решение от лекциите, а по-често разчитам на форума за помощ и чуждите задачи за да си открия моите грешки би било много по-лесно ако се обръщаше внимание и на по-сложните задачи.  2 дни време търся начин да въвеждам стойности във вложен речник и още един да си изпринтя резултатите. ... Дето можеше да ги вложа в нещо по-смислено :)

1
skinwalker avatar skinwalker 21 Точки

Поне да ни даваха и скритите тестове на задачите със звездичка, един час се мъча да докарам изхода от примерните тестове и накрая като ми се счупи кода някъде не знам дори какво се случва.Incorrect answer е много описателно на задача с 200 реда код :)

2
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

Ти да видиш!

П.П Някой разбра ли за изпита с какво ще заменят матриците? 

0
10/10/2016 13:59:54
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Подкрепям въпроса. Даже мога да добавя, че като цяло тенденцията е такава- за всички курсове

3
10/10/2016 11:43:21
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Според мен задачите със звездичка имат за цел ти сам да проявиш инициатива и да научиш нещо допълнително (те за това са и незадължителни). По добре да си блъскаш главата цял ден и цяла нощ в мислене, търсене на решение и браузване на google/stackoverflow, защото накрая като успееш сам да се справиш - това те бута не една, а две стъпки напред. Ако пък ти я реши някой друг (дори и с много хубаво обяснение) и ти само гледаш - добре, ще научиш как се решава тази конкретна задача. После като попаднеш на друга със звездичка пак няма да имаш представа какво да направиш. Поне моя опит с трудни задачи показва това.

2
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

По тази логика нямаме нужда от курса, защото можем да открием всичко в Google и Stack Overflow.

0
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

"Тази логика" въобще не води към твоето заключение. Обвързана е единствено с това дали трябва задачите със звездичка да ги решаваш ти или трябва да ти ги решава някой друг... Whatever, това е просто идея/съвет/мнение. Ти решаваш как да си approach-ваш задачите.

1
10/10/2016 13:14:25
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Защото няма достатъчно време за всички задачи, а има хора, на които и лесните са им трудни. Затова има форум.

1
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Това е ясно. Коментираме проблема, че в този раздел беше обърнато внимание само на лесните задачи и както Maria_ls посочи, липсва необходимата информация за решаване на по-сложните. След като такава информация липсва, е нормален въпросът, дали задачите на изпита ще бъдат по материята от курса или тази от Гугъл.

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Това да се учиш да търсиш решения в гугъл е една от важните задачи. Не е за пренебрегване. Програмистите се ровят в гугъл в една голяма част от времето си.

0
VanessaShopping avatar VanessaShopping 48 Точки

Нормално е да се обесняват лесните задачи а не трудните( тея със звездичка ).

Все пак сме доста голи в програмирането и ако почнат да ни обесняват трудните задачи надали някой ще схване нещо.

Или ако всички задачи се решат в 1 видео ... ще е поне 4-5 часа. КОЙ ще гледа такова видео ?

Мен не ми се гледат и тея от 1 час :) . Гледам първите 30 мин да видя за кво става въпрос и почвам задачите...

 

Само 1 минус видях в домашните. Тея задачи за дебъгване и тея задачи със звездичка според мен е хубаво да имат в джъджа инпут на всички тестове , за да ни е малко по-лесно и да не се чудим много много "какво става пък ся" и " "туй неще и неще".

Но дори и да няма, ще се пита у форума. Все някой трябва да знае :)

0
simeon10 avatar simeon10 218 Точки

Идеята е много проста. Ако ние ви научим и покажем базовите неща, така че всеки един да ги разбере, то след това би трябвало да ви е много по-лесно сами да решавате трудните задачи. Ако обаче ние решаваме само трудните задачи и вие не сте разбрали как да вкарате елемент в масив/списък/речник, то тогава всичко се обезмисля. :)

5
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Желанието ми бе да се реши и някоя задача с вложени речници, за да имаме отправна точка при решаването на останалите, които ги ползват. Проблемът беше посочен по-горе и от Maria_ls. Добре е, че преди малко добавихте видео и за такава задача.

0
AlexHristov avatar AlexHristov 20 Точки

Колеги, още едно полезно видео от серията задачи: https://www.youtube.com/watch?v=SAY5FD1iYw4

Може да бъде от полза на някого. На мен лично ми се иска да има повече обяснения за сортирането и принтирането на вложени структури.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.