Софтуерно Инженерство
Loading...
GeorgiMutafchiev avatar GeorgiMutafchiev 21 Точки

Задача 08. от обекти и класове Mentor Group

Здравейте,

от няколко дни се опитвам да реша задачата, но получавам 50/100. В решението ми: http://pastebin.com/5YFyTJxg съм направил една съвкупност от различни решения, които открих във форума. Ще се радвам много ако някой ми предостави работещ код или открие грешките в моя. 

Благодаря предварително! 

0
Technology Fundamentals
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки
Best Answer

Здравей, ето ти моето решение: http://pastebin.com/EGTzbFQS

А сега ще потърся с ккакво се различава твоето от моето, че още не мога да се ориентирам в твоя код smiley

1

Благодаря много! Ако не се лъжа използвах кода, който беше споделен от теб в един от въпросите във форума, но не успях да се ориентирам добре по него. Надявам се, че няма проблем!

Поздрави!

1

Няма проблем. Това, което открих до момента е, че не добавяш в групата хора без дати, а го има в условието.

Например при подобен тест:

nakov
end of dates
end of comments

Би трябвало резултата да е:

nakov
Comments:
Dates attended:

А при теб нищо не става.

Добавяш един else след if в първия while, в който си създаваш ключ в речника и му заделяш един Student и си пушка.

students.Add(name, new Student());

1
16/10/2016 13:39:38

Аз се обърках от условието на задачата, където беше даден пример с въвеждането на име в коментарите, което не е уточнило дата (пр.

nakov 20/01/2010

otheruser 10/02/1998

end of dates

newuser-Hello!

nakov-Something!

end of comments

)... в този случай newuser не е декларирал дата и не го извеждаме. Помислих си, че трябва да се случи същото ако потребител не въведе дата...

Поздрави!

1
IvMironov avatar IvMironov 35 Точки

По същия начин се заблудих и аз. Примера е много подвеждащ. Доста ясно е написано, че студента не бива да бъде въвеждан ако няма дата.

1

Имаше нещо за Dates (if any), но никъде в условието не пише, че ако няма дата не трябва да го добавяш в групата. 

Има само, че не може да коментира, ако не е в групата, т.е. дори да няма дата, но е в групата му добавяш коментара, ако не - не. 

1