Loading...
Lescet avatar Lescet 25 Точки

Мнение за изпит по JS - 16.10

Как се справихте с изпита днес .. за мен беше много труден, реших 2 задачи, като цяло още не мога да свикна от алгоритмично към функционално писане (мислене) ... Не можах да смогна с лекциите, упражненията, беше доста натоварен курс .. Вие какво мислите ?

Тагове:
1
JavaScript Fundamentals 17/10/2016 10:58:17
Xzahn avatar Xzahn 34 Точки

Привет, 

@sante_dog Понякога се получава така. Правят се доста промени по програмата и начина на преподаване, което неизменно води до поправяне на едни и чупене на други неща.

Има някакъв процес на свикване с начина на поднасяне на материала. Ще го усетите след няколко курса. Може би затова, хората се отказват в началото, когато трябва да поемат поръжението и да продължат напред. Поправителни изпити бол! Това, което аз се опитвам всеки курса да направя, е да отхвърля домашните, колкото мога по-бързо и да се фокусирам върху решаване на примерни изпити. Правя го, като преглеждам всички домашни предварително и отделям само значителните задачи за да усвоя материала, тоест не се занимавам да решавам еднакви задачи или такива, на които знам решението предварително.

2
sante_dog avatar sante_dog 16 Точки

Здравей,

Изобщо не става въпрос за отказване след един слаб резултат на изпита. Поправки бол както казваш. Идеята ми беше по скоро за конструктивна критика. Както каза един спортист преди време - "Продължаваме напред!".

В самия курс се каза, че всеки трябва да има поне "programming basic" което значи да е на 'ти' с циклите. Там трябваше да са доста по кратки нещата. Не съм съгласен обаче, че с 2 часова лекция в която Наков основно обясняваше, че бърза (сигурен съм, че е било важно и това не е упрек към него конкретно!) могат да се преподадат objects, map и останалите неща в последната лекция. Особенно когато си онлайн студент и разчиташ основно на тези видеа за да се подготвиш. Имайте предвид, че няма ментори за онлайн студентите и те нямат кого да питат и видеата са 50% от подготовката ни. Останалата част е решаване на задачи и ровене по форуми. А ние(онлайн) сме си една голяма част от студентите в СофтУни.

8
Xzahn avatar Xzahn 34 Точки

И аз съм онлайн, затова те разбирам напълно. Надеждата е това да се случва по-малко. 

0
BorisSimeonov avatar BorisSimeonov 26 Точки

Видеата бих ги оценил на не повече от 15% от подготовката на онлайн студентите (какъвто съм и аз), като основно дават базовия обхват на курса. Реалното учене е в StackOverflow, документацията на всяка технология, профилирани книги и най-вече здраво тестване на поведението на отделните функционалности до момент на разбиране. Единственото ограничение е времето, с което всеки разполага за тези удоволствия (и мотивацията естествено).

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.