Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

r_petrov avatar r_petrov 14 Точки

Последно, ще проверяват файловете, които сме качили, нали? Аз за всеки случай submit-нах по всичките задачи, а сега виждам, че по повечето дори не е отчетен submit, а където има, половината submit-и са с compile time error...

0
cefothe avatar cefothe 16 Точки

А дано, защото аз само файловете съм качим. И накрая поне едно извинявай нямаше от тяхна страна. 

0
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Извинение имаше, поне в залата в която бях аз. И все пак това е техника, всичко може да се случи. Ситуацията е неприятна, но проявете разбиране.

1
cefothe avatar cefothe 16 Точки

Judge умираше няколко дена преди изпита и то по няколко пъти, логично беше това да се случи и на изпита.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Умираше за MySQL. Това, което стана на изпита е различен проблем (не работи въобще...). Не че този с MySQL-а го нямаше отделно, но за него имахме нещо като кръпка. Ден след изпита, все още се опитваме да го отстраним. Силно вярвам, че за около два дни ще сме успели. Разбирам опасенията ти. Вярвай ми, никой няма полза да се случва това. Нито на нас ни се стои до 12ч. на изпит, нито сме включвали в приоритетите си да проверяваме изпити, вместо да готвим материали за курсовете, но за съжаление извънредни ситуации - има... и ще трябва да се справим с тях. Ако не си получил извинение по време на изпита - имаш го сега. Извинявам ти се от името на целия екип. 

3
cefothe avatar cefothe 16 Точки

Разбирам те напълно, но за всичко това си има решения. Случва се да падне системата, но голяма част от хора които бяхме на изпита знаехме че пак ще има проблеми. До колкото знам не е единствения изпит на които се е случвало judge да не работи както трябва. А и коментарите да пробваме на ново да си качваме решенията бяха убийствени. Не съм единствения които е устанал с много лошо впечатление от този изпит. До колкото знам, поне за себе си уча в SOFTUNI за да правя добри software-ни системи. А това което се случи е без коментар.........

-2
Rextor92 avatar Rextor92 149 Точки

Замислих се над следното по време на вчерашния изпит: да, много хора събмитваме изпитните задачи едновременно, пренатоварваме системата. В същото време... е неделя, и хората масово си пишат и събмитват домашните, което я натоварва допълнително.

Принципно възможно ли е през IIS да се направи Access Control, който да пуска само компютри от локалната мрежа, а на другите да отваря някоя страница тип 404, която обяснява какво се случва? (Не давам предложение, чисто теоретичен въпрос :D )

0
17/10/2016 21:40:53
Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

Могат много неща да се направят...Да се тества всичко дали ще издържи предварително с оглед на записалите се за изпит...И като се види, че желязото издиша(а от два дни това беше явно) можеше да се разделят двата модула на отделни изпити(минус -трябва да правят два изпита), можеше да резнат външния достъп ако мислеха, че желязото ще се справи(минус - излагация).Като знаят, че няма да се справи можеха да си купят хостинг за 6 часа...(минус - щяха да похарчат моята и твоята такса).  Можеха много неща да направят защото знаят какво може да се направи...добри са и на добри неща ни учат ...Не направиха нищо...Надявам се за поправките да се поправят.

3
17/10/2016 20:02:49
cefothe avatar cefothe 16 Точки

Rextor92 По принцип е възможно да се забрани достапа на всички до Judje извън залите на SoftUni. Да кажем ако се пробваш да направиш изпита извън териториятата на SoftUni не те допуска.

0
supersane avatar supersane 234 Точки

@cefothe, разбери че няма софтуер без бъгове, и свиквай, че подобни ситуации ще те очакват много в бъдеще. Ся какво можело да се направи, няма значение. Ти не си по прецакан от екипа на СофтУни, където яко ще проверява на ръка. Не знам за какво толкова rage-ваш като ние никога не сме били ощетени... Някой ден като се счупи така продукт по който ти работиш едва ли ще се радваш на подобни коментари на твоите. Както казах свиквай, че иначе проблема ще ти е по-голям :O

0
18/10/2016 16:33:52
cefothe avatar cefothe 16 Точки

@supersane Колега, не знам какъв ще ми е проблема. Но поне ще се постарая да съм сигурен, че ще работи моя продукт. Вярвам повече на JUDGE отколко на проверка на ръка, това е след JAVA OOP ADVANCE, когато пишеше че нямам Unit тестове. Нямах на всичко, но имах поне един... 

-3
18/10/2016 16:51:25
Rextor92 avatar Rextor92 149 Точки

Замислих се, над следното по време на вчерашния изпит: да, много хора събмитваме изпитните задачи едновременно, пренатоварваме системата. В същото време... е неделя, и хората масово си пишат и събмитват домашните, което я натоварва допълнително.

Принципно възможно ли е през IIS да се направи Access Control, който да пуска само компютри от локалната мрежа, а на другите да отваря някоя страница тип 404, която обяснява какво се случва? (Не давам предложение, чисто теоретичен въпрос :D )

 

0
docomo avatar docomo 2 Точки

Напълно съм съгласен!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.