Loading...
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

[Facebook] Как facebook групите изместиха Softuni форума

Здравейте,

Предложението ми е свързано именно с използването на фейсбук групи за курс успоредно с форума.

Реално има плюсове, от рода на бързодействие и активност, но има два основни минуса, според мен.

Първият и не толкова съществен е,  невъзможността за използване на споделените ресурси във фейсбук по време на изпита, заради сентинела. Реално активността във фейсбук е пъти по- висока от колкото във форума.

Вторият проблем и последствието от него мисля,че е много по-съществен. След приключване на курса, групата става неактивна, а завещанието от въпроси и отговори, решения и похвати за следващите випуски е почти нулев.

Вие как мислите по този въпрос?

Тагове:
Rextor92 avatar Rextor92 149 Точки

Подкрепям. Едно време можеше да намериш информация за всичко по форумите, сега всичко е по групи във ФБ и Гугъл не помага :D

Аз лично на въпроси в групата във ФБ НЕ отговарям, освен ако няма тема във форума по същата задача. Ако има - отговарям тук и линквам отговора в групата. Не заради бонус точките, а защото не всеки има Фейсбук. Не всеки трябва да скролва 1 час, за да намери това, което му е необходимо. Във форума си остава завинаги, има търсачка, може да помогне на всеки випуск, по всяко време.

Впечатлението ми е, че все пак ФБ групата е по-кежуъл. Много по-активна - да, но едва.. 25% от постовете в нея са свързани с решение и коментиране на някоя задача. Не броя "ето ми го кода, къде ми е грешката". На това може би наистина не му е мястото във форума. :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.