Loading...
Viktoriya_Radeva avatar Viktoriya_Radeva 0 Точки

Python or C# ?

Здравейте! 

Бих искала да попитам относно курса Programming Basics - Python не е ли по-добрият вариант за полагане на основи? Ако не -защо точно C# е изборът на СофтУни? 

Благодаря :)

Тагове:
0
Programming Basics
byclops avatar byclops 126 Точки

Според мен C# е малко по-подходящ за полагане на основи, тъй като е по-стандартен и универсален  като синтаксис, докато в Python има доста особености, които важат само за него. Също така реализацията на ООП в C# е по-подходяща за запознаване с основните принципи, а силното типизиране предпазва от някои подводни камъни.

Python често е цитиран като най-подходящ за начинаещи, но по-скоро защото лесно се почва с него, а не защото предлага по-солидна основа.

Също така като че ли се търсят доста повече програмисти с Java И C#, отколкото с Python.

 

Иначе лично на мен Python ми харесва много повече, но уви, СофтУни не предлага такава специалност :(

 

0
Viktoriya_Radeva avatar Viktoriya_Radeva 0 Точки

Благодаря Ви за отговорите! :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.