Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VanessaShopping avatar VanessaShopping 48 Точки

2. Variable in Hexadecimal Format - Homework

Здравейте

опитах се да реша задачата и в конзолата на intelliJ всичко си работи , но в джъджа ми дава Compile time error.

import java.util.Scanner;
public class VariableInHexadecimalFormat {
    public static void main(String[] args) {
        Scanner scanner = new Scanner(System.in);
        String input = scanner.nextLine().substring(2); // Console.ReadLine() // 0xFF стринг шестнадесетично число
        // .substring(2) Искам всичко след втория елемент // substring(2, 5) искам 5 елемента след втория
        int output = Integer.parseInt(input, 16); // Int.Parse(input)  + Convert.ToInt32(input, 16);
        System.out.println(output); // cw = sout = Console.WriteLine();
    }
}

 

Къде бъркам ???

Тагове:
sktomov avatar sktomov 49 Точки
int output = Промениго на -> Integer output. И изтрий коментарите


Поздрави

1
VanessaShopping avatar VanessaShopping 48 Точки

С Integer става. Въпроса ми е защо на клипа е с int и пак се получава дори и в джъджа а при мен не ?

Разбрах ,че Integer е клас който съдържа в себе си int , но само толкова. Какво ще рече това ?

И нали integer се ползвало в асоциативни масиви , листове и подобни ?

ПС: Как да ползвам коментари , които джъджа да не ги взема в предвид и да дава грешки ??? Има ли такава възможност ? Целта ми е да сравня и да си обесня разликите и приликите между двата езика, за да ми стане по-ясно какво точно пиша :)

ПС2: и с int и с Integer става решението. Грешката ми е била в самите коментари. Това означава ли ,че в джъджа не мога да пускам решения  с коментари ?

0
29/10/2016 10:05:11
sktomov avatar sktomov 49 Точки

От коментарите е, сега го пробвах с int и без тях.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.