Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Blazze88 avatar Blazze88 19 Точки

Проблем с ръб на якето :(

Здравейте,

Имам странен проблем с якето, който не мога да разбера от къде идва и който се появи след преобразованията в Mudbox на maps, ambient occlusions и т.н. - свързващият ръб по средата, който бях махнала в Maya преди да вкарам в Mudbox, не се заличава - пробвах какво ли не.

Дала съм combine на геометрията, merge на въртексите, направих и soft edges на ръба не знам вече колко пъти, пробвах и ръчно просто да го дам малко навътре, по файла във фотошоп също направих каквото можах - но този ръб не изчезва.

Под определен ъгъл отстрани се вижда само, а когато якето се гледа точно отзад не се забелязва въобще.

Някой да е имал подобен проблем или да знае какво се прави в този случай?

Благодаря предварително!

Петя

0
3D Animation
KirilZangagolev avatar KirilZangagolev 1 Точки

Мисля, че този едж е двоен.Пробвай да го раздвижиш и ги merge-ни ако са два.Ако не са два еджа не знам.

0
Blazze88 avatar Blazze88 19 Точки

Пробвах твоята идея, Кирил, но не се маха :(

0
Blazze88 avatar Blazze88 19 Точки

Накрая сама се сетих какъв е проблемът - там Maya е направила ръб на Texture, като му дадох Sew в UV editor се затвори ;)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.