Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Let's have some fun - споделете вашите Unity 3D игри и проекти от курса

Здравейте, по традиция има винаги подобни теми, в които хората да могат да си демонстрират проектите, така че нека да използваме тази тема, и всеки който желае да демонстрира играта си пред публиката...

Аз лично не се записах за отборен проект, тъй като поради стечение на обстоятелствата прецених, че няма да имам достатъчно време за този курс като цяло, но пък продължих да си работя по играта, която бях започнал малко преди началото на курса и в последствие в момента има сравнително добър облик, така че бих искал да я покажа... Естествено като всяко ново начало и тук има още доста какво да се желае, да се работи, подобрява и полира, но и това ще стане полека-лека с времето. По проекта сме работили само аз и още един дизайнер, който се нае да нарисува графиката и така се получи този класически ендлес рънър, който решихме да наречем "Tropcho" :

Играта е абсолютно безплатна и е качена в Google Store (можете да я откриете директно и по ключова дума  "Tropcho"), където можете да прочетете повече инфо и подробности, ако ви интересува: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kocheteam.tropcho

Приятна игра !!! :)

Ако играта ви допада, можете да дадете своя вот или да оставите своя коментар в Google Store-а ;)

Сега вие сте на ход да споделите вашите творения, сигурен съм че и този път ще има много впечатляващи изпълнения, както беше и в предишните издания на Unity3D курсовете :)

1
Unity for Mobile 13/11/2016 15:45:22
BalioFVFX avatar BalioFVFX 40 Точки

Matrix, играта ми е на версия 1.6.8.5,  показва ми следния message: 

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Здравей  BalioFVFX,

грешката се появява, защото нещо  се дъни в момента, в който се осъществява логването към Google Play Games Services... Имаш ли създаден профил в Google Play Games Services? Ако си нямал досега, би трябвало сега да ти поиска да си създадеш такъв (много бързо и лесно е)... Освен... ако... нямаш инсталиран Google Play Games Services на телефона си... Виж дали имаш инсталиран Google Play Games App-а на телефона си - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.play.games

 

Ако не е нищо от горноизброеното, ще мислим нещо друго... Нищо чудно да сме открили някакъв специфичен бъг, който да не се проявява  толкова често :D

0
BalioFVFX avatar BalioFVFX 40 Точки

Здравей, въпросните неща ги имам на телефона, междувременно открих странен бъг: Докато си играех изведнъж спряха да се spawn-ват неща.. 

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Wow, и този бъг е доста интересен :D Нямам никаква идея как може да се е появил... Един път ли ти се появи или повече пъти ?

Колкото до първия бъг с логването на точките в Google Play Games Services там също ми е чудно, защото се случва така...  Имаш инсталиран Google Play Games Services App на телефона си, имаш създаден профил там, имаш интернет връзка...... Предполагам си натискал и върху "Sign in..." бутона, който по принцип прави нови заявки за логване, ако първата не е била успешна, но явно и това не е помогнало....  Ще се разровя малко из форумите, за да потърся сходни проблеми при логването в Google Play Games Services и ако открия нещо  ще пиша пак...

Още веднъж мерси за рипортнатите бъгове :)

0
BalioFVFX avatar BalioFVFX 40 Точки

Ами това се случи само един път, но беше много интересно, нищо не се spawn-ваше! :D Колкото за логването, колкото и пъти да натискам login бутона нищо не се получава!

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Здравей, BalioFVFX, поразрових се за проблема с логването в Google Play Games, оказа се че и при други заглавия се е появявал, и ето какво намерих, дано да помогне:

 

- Ensure that you are using the latest Google Play Services version by open Google Play and visit the My Apps menu.

 

- Open Google Settings Application => Connected Apps => Tropcho  => Disconnect, make sure you are disconnect for all of your accounts, and then relaunch the game. You will be prompted for access, be sure to select your account and press Sign In.

 

- Open Settings => Application Manager => Google Play Services => Clear Cache. Remember to keep DATA at any cost otherwise you`ll lose your various game saves and progress.

 

- Open Settings => Accounts, remove your current Google ID account, re-add it then check the Sync App Data option.

 

Поздрави,

Matrix

0
BalioFVFX avatar BalioFVFX 40 Точки

Проблема беше че съм спрял Google Play Games. След пускането му се логвам, моя грешка извинявам се за което! 

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Няма праблеми, рисърчването около този проблем си ми беше полезно :D

Радвам се, че вече всичко работи добре и те поздравявам, тъй като към момента си лидерът на играта по точки във всички класации... ;)

 

Btw за празниците планирам ъпдейт с изцяло ново ниво като визия и геймплей, както и още  подобрения, така че stay tuned както се казва (:

0
29/11/2016 14:32:55
BalioFVFX avatar BalioFVFX 40 Точки

Хаха, ами играта ми харесва и когато няма какво да правя си разцъквам. :D Само един въпрос: След 1000 points не spawn-ва UFO, това така ли си е или? :D

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

За жалост не е търсен ефект :D

Ще трее се дебъгва. Мерси за рипорта ;)

Поздрави,

Matrix

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.