Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Let's have some fun - споделете вашите Unity 3D игри и проекти от курса

Здравейте, по традиция има винаги подобни теми, в които хората да могат да си демонстрират проектите, така че нека да използваме тази тема, и всеки който желае да демонстрира играта си пред публиката...

Аз лично не се записах за отборен проект, тъй като поради стечение на обстоятелствата прецених, че няма да имам достатъчно време за този курс като цяло, но пък продължих да си работя по играта, която бях започнал малко преди началото на курса и в последствие в момента има сравнително добър облик, така че бих искал да я покажа... Естествено като всяко ново начало и тук има още доста какво да се желае, да се работи, подобрява и полира, но и това ще стане полека-лека с времето. По проекта сме работили само аз и още един дизайнер, който се нае да нарисува графиката и така се получи този класически ендлес рънър, който решихме да наречем "Tropcho" :

Играта е абсолютно безплатна и е качена в Google Store (можете да я откриете директно и по ключова дума  "Tropcho"), където можете да прочетете повече инфо и подробности, ако ви интересува: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kocheteam.tropcho

Приятна игра !!! :)

Ако играта ви допада, можете да дадете своя вот или да оставите своя коментар в Google Store-а ;)

Сега вие сте на ход да споделите вашите творения, сигурен съм че и този път ще има много впечатляващи изпълнения, както беше и в предишните издания на Unity3D курсовете :)

1
Unity for Mobile 13/11/2016 15:45:22
BalioFVFX avatar BalioFVFX 40 Точки

Браво за играта! Графиката е приятна, идеята за Leaderboards е добра, но не ми дава да се логна.. 

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Здравей, BalioFVFX и благодаря за обратната връзка, тъй като за нас в момента всеки един коментар, мнение или предложение е изключително ценно и полезно за бъдещето развитие и подобрение на Tropcho... (:

Този проблем с логването на high scorеs автоматично от първия път се дължеше на бъг, който би трябвало да е оправен в новата версия (1.6.8.5), която вече е налична за изтегляне от Google Play Store-а.

 

Иначе като цяло логването и споделяннето на  high scorе точки се изразява в следните стъпки:

Играта използва Google Play Services, което е изключително лесно и бързо решение, ако човек няма много време да разписва сам подобни системи, но все пак иска да имплементира в играта си различни услуги, така че на играчите да им стане значително по-интересно и интригуващо. В случая Tropcho има създадени глобални Leaderboards класации за различни "дисциплини" (като например "Класация за най-много събрани диаманти" или "Класация за най-много унищожени летящи противници" и т.н.), в които всеки може да качи своите изкарани точки и те да бъдат видими от играчите на Tropcho по целия свят. За тази цел обаче, трябва да се логне със своя gmail акаунт и да си направи профил в системата на Google Play Services, в случай че вече няма напарвен такъв. Като хубавото е, че един такъв акаунт ви върши работа  не  само за тази игра, ами и за всички останали игри, които сте си инсталирали и използват такива услуги на Google Play Services!!!  Правенето на този профил е елементарно, тъй като системата на Google Play Services просто вижда gmail акаунта ви, от който сте се логнали в Google Play Store и от вас се иска единствено да си изберете ник найм и аватар, с които да се появявате в различните Leaderboards на игрите, които играете и предлагат подобни услуги.

Единственото, за което трябва да внимавате, докато си правите акаунта, е да сте сигурни, че сте цъкнали отметката на "Allow others to see your game activity" опцията, в случай че искате high scorе точките ви в глобалните Leaderboards да се виждат не само от вас, а и от всички останали играчи.


Когато се зареди HighScore менюто в Tropcho - логването и изпращането на текущите  high scorе точки би трябвало вече да стане автоматично и без повече бъгове... надявам се :D

Успех на всички и приятна игра, надявам се повече хора да си засечем  и да си сравним high scorе резултатите из глобалните Leaderboard-и :P

Ъпвам темата, за да приканя още веднъж колегите да споделят и техните Unity 3D проекти, сигурен съм че ще изкочат интересни и забавни попадения, които си струва да се видят и коментират (-:

0
16/11/2016 14:31:13
dead4y avatar dead4y 62 Точки

Играта не е зле.

Нещата които ми направиха впечатление са:

  • Готиното име на играта и картинката на главният играч.
  • Прекаленото "рязко" издигане след като задържиш екрана. 

Има ли някаква история за самото име както и за причината героят да изглежда по такъв начин? 

Ако има история каква е тя?

Как могат да се печелят различните неща отстрани (отляво на екрана)?

За какво служат диамантите?

 

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Здравей, dead4y и благодаря за коментарите! :)

"Има ли някаква история за самото име както и за причината героят да изглежда по такъв начин? 

Ако има история каква е тя?"

Ако щеш вярвой, името на играта просто ни хрумна за 5 минути... :P Никаква идея не сме влагали в него, просто искахме да е интересно и запомнящо се... Колкото за визията на самия персонаж: тук вече бая чуден падна какъв точно да бъде персонажът. Персонажи в подобен род игри сме виждали какви ли не - от скачащи тирета, до водопроводчици с мустачки... В крайна сметка се спряхме на варианта Тропчо да бъде някакво такова сладко извънземно, което да подскача с този джетпак на гърба си.

Първоначално бях намислил някаква история за него, но честно се отказах да реализирам някакво подобие на "Story mode", от една страна нямах време, а от друга просто имам усещането, че човек в наши дни се е нагледал/наслушал/начел на какви ли не истории - от епични разкази, до истории пълни с всякакви псувни, смешки и простотии... А и силата на подобен род аркадни игри никога не е била в историята... Вече, ако правихме примерно куест или стратегия, положението вече щеше да е друго спрямо историята...

 

"Как могат да се печелят различните неща отстрани (отляво на екрана)?"

"За какво служат диамантите?"

Това са иконките на глобалните Leaderboards, в които можеш да записваш някакви точки и да сравниш класирането си спрямо другите играчи... Във всеки един момент от играта можеш да видиш за коя класация какви точки си събрал. В Tropcho трупаш точки, не само от събирането на монетките, а и от още други неща - например от изминатите метри или от убитите противници... Т.е. може да не си първи в класацията за събрани монетки, но пък може да си първи в класацията за най-много събрани диаманти като бройка примерно или каквото друго те кефи да преследавш като рекорд... :P

Между другото диамантите дават изключително много точки (всеки един събран диамант се умножава накрая по 5 точки за Общия цялостен high score)... Разбивка на това кое колко точки дава можеш да видиш в менюто High Score на играта... :)

 

0
17/11/2016 23:07:39
BalioFVFX avatar BalioFVFX 40 Точки

Matrix, играта ми е на версия 1.6.8.5,  показва ми следния message: 

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Здравей  BalioFVFX,

грешката се появява, защото нещо  се дъни в момента, в който се осъществява логването към Google Play Games Services... Имаш ли създаден профил в Google Play Games Services? Ако си нямал досега, би трябвало сега да ти поиска да си създадеш такъв (много бързо и лесно е)... Освен... ако... нямаш инсталиран Google Play Games Services на телефона си... Виж дали имаш инсталиран Google Play Games App-а на телефона си - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.play.games

 

Ако не е нищо от горноизброеното, ще мислим нещо друго... Нищо чудно да сме открили някакъв специфичен бъг, който да не се проявява  толкова често :D

0
BalioFVFX avatar BalioFVFX 40 Точки

Здравей, въпросните неща ги имам на телефона, междувременно открих странен бъг: Докато си играех изведнъж спряха да се spawn-ват неща.. 

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Wow, и този бъг е доста интересен :D Нямам никаква идея как може да се е появил... Един път ли ти се появи или повече пъти ?

Колкото до първия бъг с логването на точките в Google Play Games Services там също ми е чудно, защото се случва така...  Имаш инсталиран Google Play Games Services App на телефона си, имаш създаден профил там, имаш интернет връзка...... Предполагам си натискал и върху "Sign in..." бутона, който по принцип прави нови заявки за логване, ако първата не е била успешна, но явно и това не е помогнало....  Ще се разровя малко из форумите, за да потърся сходни проблеми при логването в Google Play Games Services и ако открия нещо  ще пиша пак...

Още веднъж мерси за рипортнатите бъгове :)

0
vmalkoch avatar vmalkoch 4 Точки

Здравей Matrix,

Играта Tropcho е доста приятна. Добре се държи и графиката е наистина готина. Продължавай в същия дух.

Искам и аз да споделя моята игра. Правена е от мен + дизайнер. Използвах я и за защита на проектна работа.

Качена е в Google Play Store: https://goo.gl/md0H2h. Ще се радвам на коментари, мнения и рейт. 

Като цяло историята зад играта е следната:

Избухва вулкан и започват да падат горящи пилета. Трябва да изгасиш пилетата като се започва с пожарогасител.

Спасявайки пилетата събираш монети и точки. С монетите можеш да разкриеш още две нива, да си купиш различни оръжия, колби за живот, щит и магии. А точките са стимул да си запишеш името в Залата на Славата (топ 100). И трите нива са survival mode, т.е. свършват когато те убият. Играта се казва Volcano Birds The Game. Надявам се да ви хареса! :)

2
BalioFVFX avatar BalioFVFX 40 Точки

Matrix, предлагам да бъде добавен магазин е играта, така потребителя да може да избира различни изстрели, скинове..  :D

vmalkoch, Ще изтегля играта и ще напиша мнение скоро. :)

0
vmalkoch avatar vmalkoch 4 Точки

BalioFVFX, благодаря за което :)  ще чакам, всяко мнение и препоръка е добре дошло

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

@BalioFVFX,
О, да, магазин за купуване на предмети като функционалност си е направо задължителен, особено ако човек иска да има in-app purchase в играта и да припечелва някой цент, както правят водещите гейм заглавия... Доста пипкаво си е за импементиране такова нещо, но със сигурност е записано в дългия "TO DO" списък с новости, които искаме да вкараме... Може би в едно недалечно бъдеще, когато Тропчо стане още по-завършен и популярен, ще имплементираме и един магазин за различни боклучета - шапки, джетпакове, щитове, дрехи и тн :D

Btw не съм забравил за проблемът ти с логването в Google Play Games, при първа възможност когато ми остане време ще пиша някакви варианти, какво може да се направи, за да се прескочи този бъг.., който всъщност се оказа, че е бил доста разпространен и дори титанични заглавия като Clash of Clans са изпитвали подобни проблеми...

@vmalkoch, 
тези волканични пилета имат доста професионален и завършен вид, поздравления за отличната работа, при първа възможност ще разцъкам и оставя по-подробен коментар...! Евала наистина!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.