Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SeyhanHalil avatar SeyhanHalil 3 Точки

Каква категория труд е програмистът?

Здравейте. Вероятно е много рано да се мисли за пенсиониране, но не пречи да си знаем. Потърсих в интернет, но не успях да открия каква категория труд се води програмистът? 

1
Общи приказки 21/11/2016 13:42:04
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Всъщност, според мен, на сериозните позиции от гледна точка на доход, човек би следвало да се само-осигури и да не очаква пенсия от държавата. 

Представи си, че работиш на сериозна длъжност, без значение професията и категорията. Взимаш 4000 лева чисто заплата. Толкава си взимал последните 10 години /говоря само примерно/. Днес се пенсионираш на 40 /трета категория/ и взимаш примерно 20 заплати /80 000 =20 месеца * 4000 лева/ и пенсия - таван 900 лева. След две години, ако не си изхарчил тези 80 000 на един път / въпреки, че има идея за вземеш една част от тях като се пенсионираш, а другата като навършиш съответната възраст за пенсионирани -60-62-64/, падаш с дохода 4+ пъти.



Според мен , човек взимащ сериозни пари , за нашия стандарт, трябва да направи всичко възможно да не е зависим от държавната пенсия. Дали ще е инвестиция в недвижимости или в бизнес, или ще е банкови сметки, няма значение. Важното е да си осигуриш основен пасивен доход над средния.

Това е мое мнение по въпроса, извинете, ако съм досадил.

Поздрави

1
morski77 avatar morski77 137 Точки

То би трябвало да е ясно,че ако взимаш пари е добре да не ги харчиш вичките(или жена ти да го прави),а да мислиш за спестявания или инвестиции за да имаш на стари години.

Въпроса беше коя категория си и  на какво може да разчиташ на държавата,ако не взимаш 4-5000 лева,без значение как се осигуряваш.

И за това по принцип си прав - не може да разчиташ на на почти нищо.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.