Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nedelina avatar Nedelina 5 Точки

Online форма на обучение - струва ли си ?

Приета съм за Tech модула, който почва януари, но за жалост не мога да присъствам на лекциите - времето и продължителността им е безумна и неподходяща за хора, които работят. Искам да попитам хора, които са били онлайн - струваше ли си ? Успяхте ли да разберете и научите нещо ? Справяхте ли се със задачите сами (това ме притеснява най-много) ?

Тагове:
0
Въпроси за SoftUni
TihomirDimov avatar TihomirDimov 161 Точки

Здравей, нека ти дам малко от моя опит.

В момента съм на 30. Винаги съм имал афининтет към компютрите и технологиите. На 24, зарязах работа и стартирах самообучение по PHP, MySQL и т.н. с идеята да направя сам платформа, за която имах идея тогава. По стечение на глупостта ми и обстоятелствата не успях. След това никоя от програмите на частните акадамии не ми пасваше на свободното време, още почвече че няколко години бях извън София и България.

През декември 2015 стартирах в СофтУни, тъй като програмата ми се стори, че пасва идеално на графика ми, като тогава работех на две места едновременно - като служител и развивах свой проект. До август тази година посещавах всички занятия на място (C# Fundamentals, Java Fundamentals, Teamwork, C# Advanced, C# OPP и C# OOP Advanced). С изключтение на C# OOP Advanced имам сертификати и оценки над 5.00. За този изпит просто нямах време да се потготвя, а той наистина изисква време. През септември записах паралелно два модула онлайн - C# DBs и JS Core - резултатите до сега са DB fundamentals - 5,5 +, JS advanced 5,3 i JS fundamentals - 4,35. Отделям уикендите и спазвам дисциплина при писането на домашни.

Моята е репоръка е да запишеш присъствено Tech Modul + Fundamentals за професията си, които ти дават основата. От там нататък е по-лесно и можеш да запишеш онлайн (вкл. и два модула паралелно), тъй като си изградила базови знания. Логиката в програмните езици е една и съща, просто сменяш синтаксиса и научаваш спецификациите на всеки един.

Няколко съвета:

Ако си решила да се отдадеш на учене и работа, забравяш за следните неща: дискотеки, почивки, размотаване, излизане с приятели (ако са ти приятели, ще те разберат). Това, което получиш като знания е много по ценно от пиянстването и купоните.

Отделяй на време на гаджето и семейството. Важно е най-близките да те подкрепят и да ти създават комфортна среда, а не напрежение. В среда на напрежение не може да се работи и учи.

Почивай. Всеки има ресурс. Ако виждаш, че не можеш да пишеш повече код - наспи се.

Пиши сутрин на свежа глава. Тогава мозъкът ти работи най-добре

Вземи си котка - успокоява. Препоръчвам персийска :)

Надявам се да съм бил полезен

Тишо

0
25/11/2016 16:45:55
Nedelina avatar Nedelina 5 Точки

Както казах - няма вариант за присъствено за мен. Със сегашната ми работа имам време само за приятеля ми, с когото живея и не-персийската ни котка. Пиянстването и дискотеките никога не са били част от ежедневието ми, така че not relevant.

 

 

В крайна сметка - може ли или не може да се запишеш САМО на изпит без да си записал някаква форма на обучение ?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Що се отнася до вътрешната програма - трябва да се запишеш за модул, за да ходиш по изпити. Не може само за изпит.

0
Nedelina avatar Nedelina 5 Точки

Благодаря! Има време до януари, но май клоня към записване !

2
Lubomirrrr avatar Lubomirrrr 32 Точки

Следвай мечтите си!

И игнорирай негативните мнения около теб(приятели,колеги и т.н.)

Когато даден човек не успее нещо —> той мисли,че и другите не могат —> та далеч от такива...

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.