Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

daniel.a.mihaylov avatar daniel.a.mihaylov 6 Точки

Software Technologies - Индивидуален Проект

Колеги имам следния проблем,от 3 дни се опитвам да направя нещо уж лесно - да добавя кутия за коментари към статия и нищо не можах да направя,къде ли не търсих из интернет и нищо,не само ХТМЛ ами и кода не мога да го измисля докрай,избрах си ДЖАВА понеже ми е най интересен този език,някой може ли да ми даде насока къде да търся и има ли колеги с подобни проблеми,понеже има 1 седмица до защитата,а не виждам изобщо как ще успея да направя каквото и да било,само на мене ли ми е пълна каша в главата или има и други като мен

Тагове:
DStefanow avatar DStefanow 112 Точки
Best Answer

Трябва ти text area, виж в W3C там е обяснено за какво става дума. Хубаво е този коментар да ти е form ( виж също в W3C) и при submit бутона да изпратиш данните към контролера ( както ти е при другите). Връзката между коментарите и поста трябва да ти е един към много, тъй като можеш да имаш един пост с много коментари

 

0
daniel.a.mihaylov avatar daniel.a.mihaylov 6 Точки

Така значи аз кутийката съм я направил,излиза ми ... пиша коментара субмитвам го ,обаче после го няма под статията,а в базата данни го има създаден има си контент и автор,направил съм го One to many според мене всичко съм направил ,само не ми го показва никъде.

0
DStefanow avatar DStefanow 112 Точки

Можеш да направиш променлива от тип List, ArrayList, HashMap и т.н., която през един селект да извлича данните и да ги зареждаш в него, при зареждането на поста да обходиш списъка в View-то като ги напечаташ

0
daniel.a.mihaylov avatar daniel.a.mihaylov 6 Точки

Успях да оправя коментарите ,подавам ги на виеу-то,обаче всички коментари се показват под всички статий,не мога да ги оправя,всеки коментар да се показва към статията към която принадлежи,дали е проблема в ХТМЛ или някъде в ДЖАВА кода ??

0
DStefanow avatar DStefanow 112 Точки

Съвсем примерно, ако select-a, с който извличаш коментарите е нещо от сорта на:

 - SELECT * FROM comments;

Можеш да го направиш да взима само тези коментари, които са направени за поста с : 

- SELECT * FROM comments

WHERE comment.post_id = posts.post_id;

Така ще вземеш само тези на поста - връзката се казва един към много, защото един пост може да има много коментари;

0
daniel.a.mihaylov avatar daniel.a.mihaylov 6 Точки

Благодаря,но вече няма значние,изтрих без да искам някакви неща и вече като дам да субмит коментара ми дава някакви грешки и стана мазало,почвам го наново пък докъдето стигна,мерси все пак

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.