Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gabozzz avatar gabozzz 0 Точки

Дистанционно обучение

Здравейте,

имам въпрос относно възможностите за онлайн обучение. Интересувам се от обученията по софтуерно инжинерство. Живея и работя в чужбина и нямам възможност да посещавам физически изпити. Показаната схема на обучение предполага полагане на изпит "Programming Basics", който е условие за продължаване със следващия модул. От информацията в сайта става ясно, че подготвителните занятия за курса са достъпни онлайн, но до колкото разбирам изпитът може да се положи само в някои от упоменатите градове. Има ли възможност за полагане на изпит онлайн и изобщо съществува ли опцията да се мине целият курс на обучение по софтуерно инжинерство с всичките му модули без нуждата от физическо присъствие, т.е. онлайн ?

Тагове:
0
Въпроси за SoftUni
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки
Best Answer

Здравей,

 

Обмисляме вариант да излезем с изцяло онлайн обучителна платформа, но това не се очертава да е прекалено скоро. За момента вариант да се правят изпитите онлайн няма, освен изпитите, които са проект и се защитават или на място ли по skype. Изпитите в judge системата се правят на място в сградата на СофтУни или филиалите по градовете (що се отнася до Programming Basics).

Моята препоръка е да си харесаш дата за изпит на която имаш възможност и да отидеш на нея. Programming Basics се прави редовно почти всеки месец. За останалите изпити препоръчвам явяване направо на поправителната сесия. Така няма да ти се зачестява идването до тук. Изкарваш един триместър от курсове и идваш директно на поправителната сесия за 4-5 дни да си вземеш изпитите и се връщаш.

 

Поздрави,

Иван

 

3
gabozzz avatar gabozzz 0 Точки

Благодаря за съветите ! Ще обмисля предложените варианти. Има ли вариант да прескоча курса "Programming Basics" ? В момента работя като софтуерен инжинер и си мисля, че съм запознат с онсовните понятия в сферата.

0
Mhristoforova avatar Mhristoforova 166 Точки

Можеш да се явиш директно на изпитa, без да караш курса, но самият изпит не може да се пропусне, тъй като това е реално приемният изпит за основната програма :)

0
Keinstein avatar Keinstein 0 Точки

Здравейте,

Искам да бъда сигурен, че съм разбрал коментара Ви по-горе.

Записал съм се за "Programming Basics" курса, който стартира септември 2018 с намерения да продължа по останалата част от програмата, но съм в подобна ситуация като човека, на когото сте отговорили. 

Вчера лично отидох до Софт Уни за да говоря с рецепционист и да задам своите въпроси. Най-важното ми запитване беше относно изпитите. Бях информиран, че за всеки модул има между 2 и 3 изпита, които са в присъствена форма и че няма начин да събера тези изпити в 1 кратък период (накрая на триместъра).

Аз също пребивавам извън страната и да идвам на всеки месец за по 1 изпит не би било възможно. От коментара Ви разбирам, че е възможно да се пропуснат редовните дати за изпити от даден модул и да се съберат на един път по време на поправителната сесия. Т.е. има начин да се защитят всички изпити за даден модул наведнъж, в период от 4-5 дни.

Бихте ли потвърдили, че това е така?

Ако процедирам по този начин, ще ми бъдат ли свалени оценките или нещо подобно?

Благодаря за съдействието.

0
03/08/2018 12:54:48
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравейте, Keinstein,

Може да се явите в края на триместъра за поправителна/повишителна сесия. Двата или трите изпита няма да са в един ден, а в последователност от 4-5 дни. За всеки повишителен изпит, без значение дали е имало явяване на редовната сесия, се заплаща по 20 лв.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.