Loading...
miromad avatar miromad 0 Точки

Търся работа в ИТ сектора + обучение

Здравейте съфорумци.

Казвам се Мирослав Маджаров, на 33 години съм, от 5 години живея и работя в Германия, но работата ми не я върша с желание.

Моята любима сфера е сферата на ИТ, програмиране, изкуствен интелект, текст към говор, автоматично разпознаване на говор, машинно обучение и т.н. Засега съм начинаещ в програмирането /уча C#/, но материята е интересна и увлекателна. Затова търся работодател, който ще ме обучи и после ще ме назначи на работа /ако се представя подобаващо/.

Може ли някой да ме насочи към някоя фирма /в България или Германия /по възможност във Франкфурт на Майн//, която разработва като по-горе изброения софтуер?

Благодаря предварително!

0
Общи приказки 12/01/2017 12:11:41
Fornt.Improve1 avatar Fornt.Improve1 2 Точки

Добър ден,

 Виждам че е изминало доста време от поста. Успя ли да намериш каквото търсеше?

Поздрави!

1
miromad avatar miromad 0 Точки

Все още не съм, но продължавам да опитвам. Все някога ще изскочи нещо подходящо за мен.

0
Fornt.Improve1 avatar Fornt.Improve1 2 Точки

Здравей отново,

До къде си стигнал с обучението си? Работата, която работиш през останалото време, въздейства ли по някакъв начин на развитието ти (пречи/помага)?

Спомена че учиш C#. До къде  си я докарал? Нали си наясно, че като корпоративен език на един от софтуерните гиганти, максимална полза от него може да се извлече, преди всичко при работа със системи и технологии на същия? За момента C# програмисти са търсени и добре платени, обаче не е лошо да имаш и други оръжия в арсенала.

 Други колеги от форума ти бяха препоръчали да пробваш и други езици и технологии (споменаха Python). Аз също преди да ме насочат към СофтУни, съм се пробвал по този път, къде успешно, къде не чак толкова.

Поздрави и до скоро!

0
miromad avatar miromad 0 Точки

Доста съм напреднал с изучаването на C#, но това е само теория, а за да се усвоят добре тънкостите на езика трябва и практика.

Работата, която работя нито ми пречи, нито ми помага. C# може да се използва за писането на приложения за най-различни платформи /Android, iOS, Windows, Web и т.н./ и точно поради тази причина избрах него за начало, пък и не е труден за усвояване. После мога на тази база да науча още няколко програмни езика.

Все още дерзая с търсенето на работа, практика и обучение. Все някога ще ми излезе късмета /надявам се/ :)

0
Fornt.Improve1 avatar Fornt.Improve1 2 Точки

Не си ли пробвал да напишеш нещо и да качиш в мрежата, пък макар и нещо примитивно? Вече има достатъчо евтини хоостинг услуги, че даже и безплатни понякога. Някои дори и в безплатните си планове предлагат ASP.Net hosting.   (аз за мен преди ползвах тези тези  двата)

Ще ти бъде от полза в намирането на работа. Или по-скоро работодатели и HR агенти да те намират.

А иначе какви ресурси си ползвал за овладяването на C# - книги, лекции, (онлайн) курсове, ... ?

1
miromad avatar miromad 0 Точки

Не съм пробвал все още да напиша и кача нещо в нета, но явно трябва да го направя. Може би ще имам по-големи шансове при намирането на работа.

C# съм учил /и все още го уча и усъвършенствам/ от книгата на Светлин Наков, също така и от някои книги на руски /от руски и чуждестранни автори, преведени на руски/, защото разбирам доста добре руски език. Също така съм гледал видео лекциите по C# на Светлин Наков и неговите колеги. Също така и руски видео лекции.

В момента имам инсталирано приложение на телефона, чрез което също може да уча и да се упражнявам - SoloLearn Learn C#. Доста е добро. Има също и други програмни езици. Ако някой иска да научи алгоритмите /някои от тях/, може да си инсталира това приложение - Algorithms: Explained&Animated. Много добре са обяснени доста алгоритми - нагледно, с примери, стъпка по стъпка кое как става.

0
Fornt.Improve1 avatar Fornt.Improve1 2 Точки

Определено ще трябва да го направиш! Особено щом ти самият искаш да навлезеш в IT сектора*.

Това ще бъде единствения доказуем опит, който можеш да покажеш пред потенциален работодател. Дори  самото съдържание на сайта ти и да е само едно CV и малко други избрани бисери от къде ли не, пак би свършило работа. Важното е замисълът, изпълнението и кодът да са твои собствени.

Наскоро попаднах на още един хостинг, където даже и безплатен собствен домейн можеш да получиш, обаче изикването е да си активен във форума им. Приказката за безплатния обяд не е напразна ...

Поздрави!

 

* при мен беше по-различно, малко по-неволя попаднах в бранша

0
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Книгата на Наков и това приложение са определено много добри , но двете неща лично аз ги ползвам доста по-рядко.Наблягай на решаване на задачки.По-малко теория , повече практика.SoloLearn наистина е много добро , но според мен въпросите са много малко.Ако го ползваш с JavaScript има дуели и ползата там е по-голямата отколкото при C#.Общо взето се опитвам да ти кажа че не бих разчитал само на книгата и това приложение да ме направи програмист.Но това си е мое мнение.Успех и не се отказвай.

0
miromad avatar miromad 0 Точки

Благодаря за съвета. Ще опитам и по този начин.

0
miromad avatar miromad 0 Точки

Мда. Практиката е наистина много важна, затова си търся обучение /тоест практика/ плюс работа, защото този начин ще е най-добър за мен и по този начин ще науча материала по-бързо и по-качествено.

Досега нямах успех, но аз не се отказвам лесно. Продължавам напред!!!

0
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Чесно казано ме съмнява да намериш подобна работа.По-добре се подготви увас и тогава почвай да пускаш св-та.Дори и за стажант трябва да покажеш умения които без практика , няма как да те вземат.

0
miromad avatar miromad 0 Точки

Аз си продължавам подготовката вкъщи. Сега ще наблегна повече на решаването на задачи.

Точно това ми е целта - да ме поканят някъде на интервю, за да покажа какво знам и мога, а те отттам нататък ще си решат дали да ме вземат или не.

0
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Знаеш ли ООП , някоя технология ?

0
miromad avatar miromad 0 Точки

Обектно-ориентираното програмиране мисля че съм го усвоил. А под "някоя технология" какво имаш точно предвид?

0
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Ами ASP.NET или МS SQL според зависи ,но нали се сещаш че никой няма да те наеме да правиш конзолни приложения?

0
Fornt.Improve1 avatar Fornt.Improve1 2 Точки

Хрумна ми нещо, но може би е по-добре да продължим по ел. поща. Ако те интересува ще ти дам адрес или ти дай твоя!

Разбира се може и тук да продължим, ти прецени!

0
14/01/2017 15:25:51
miromad avatar miromad 0 Точки

Знам, че никой в днешно време няма да ме наеме да правя конзолни приложения. Но мисля, че като научиш основата, тези технологии се учат лесно /мое мнение/.

Но да стигнем до там да ме поканят на интервю, пък нататък ще видим как ще се развият нещата.

1
AntonBogdanov92 avatar AntonBogdanov92 6 Точки

Направи няколко проектчета,ползвай git,напиши си хубаво CV - вътре да бъдат добре описани подробно всички твои компетенции и проекти.

По този начин трябва да се получи :))

0
15/01/2017 12:36:14
cvetomirG avatar cvetomirG 132 Точки

За съжаление СШарп трябва доста неща да се усвоят за да те вземат на работа, също и за freelance като разглеждам projects, където търсят фрийлансери са доста сериозни, тоест не е за мен. Аз сам съм учил php, html /css също знам с буустрап и отвреме навреме си намирам разни freelance неща, които мога да поема, като php го знам на някакво малко под средното ниво, тоест не ми е много приятен за писане, пък и не съм някакво гуро, но там е лесно да се правят нещата, които freelance искат, понеже е много популярен език за web. Например миналата седмица някакви от Австралия ме ангажираха да им пооправя сайта, искаха едно меню панелче с топ 10 статии, като системата и беше къстом, за 10-тина минути го направих и вече 1 да наглася стилизацията и т.н.. В Сшарп freelance сектора се търсят по-сериозни неща.

Иначе продължавай с обучението, хубаво е и сам да учиш неща от интернет, например веднага мога да споделя един курс на един пич за сшарп за напреднали

https://www.youtube.com/playlist?list=PLD_n_feSn9l3nWCEsxCAko27u5H3Z65j8

0
15/01/2017 12:44:59
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.