Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

cvetomirG avatar cvetomirG 132 Точки

Мързи ли ви да пишете .Console? Ето ви решение за мързеливи :D

Мързи ли ви да пишете Console. всеки път?  А мързи ли ви да си правите снипет? Аз от известно време ползвам using и не трябва изобщо да използвам Console. в кода, ето пример - само трябва да си добавите в отгоре "using static System.Console;".  Работи и в judge разбира се.

 

using System;
using static System.Console;
namespace GreetingByName
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            string input = ReadLine();
            WriteLine("RIP Console.");
        }
    }
}

 

Тагове:
0
Общи приказки
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

Ще го правиш до момента в който стигнеш до ООП и ООП Адванс ... бързо ще те от учат или ще има да си мечтаеш за високи резултати ... 

Да се обоснова ... Имам един метод ReadLine() който ми идва от някаква статична конзола ... сега си представи, че в даден момент моето приложение започва да чете от файл, а не от конзолата и забележи ... пак с метод ReadLine() ... Тогава какво правим ... променяме кода?!? ... а ако този код е в някаква dll - ka?

2
cvetomirG avatar cvetomirG 132 Точки

Мда, има логика, аз съм в тех модула, има време и до там ще стигна, но засега доста мързеливо го карам. 

 

0
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

Което не бих казал, че е ок! В началото се старай да пишеш колкото се може повече код и той да бъде добре четим ... с времето и практиката ще се научиш как да структурираш кода, кога тази дяволска дума "static" е необходима и полезна. Иначе похвално, че експериментираш ... 

Успех.

1
cvetomirG avatar cvetomirG 132 Точки

Аз попринцип пиша на PHP, а там предполагам знаеш какви лайна са като цяло, но сшарпа гледам да ми е окей, дори вмомента си  играя много неуспешно да си направя   един WPF visual проект, където ще селектирам папка, read  изображенията, броя им и след това от дейттайм ми ги прави в отделни папки според дни и във всяка папка слага по зададени рандом параметри, например 5-10 снимки.. Всъщност цялата история на това е, че имам 4-5 ГБ programming humor снимки и искам да си пусна сайт, и искам тези много снимки да си ги подредя в папки по 4-5 снимки за ден, например днес 5-6 снимки, и т.н.. Като цяло идеята ми е ясна, имплементацията куца много :D , сигурно ще се пробвам и на windows forms, а не WPF, понеже наистина нищо не разбирам на този етап, сега дори гледам от microsoft page https://code.msdn.microsoft.com/ как другите пишат windows forms/ wpf и доста интересни неща се получават, не е като black console screen. 

Та с това се измъчвам сега, също имам и идея да си направя софт -> когато е включена програмата например при тригерване на ctrl + Y например, понеже мисля е free за браузерите, тоест не ползват тая комбинация и да се копи/ пейст текста, и да се слага автоматично в някакъв файл, например в някакъв темплейтнат боотстрап като 'code', и да се записва дата, или нещо от този род, но много ме мъчи OOP-то, понеже в конзолните апликации колкото и да е, но в windows forms/  wpf всичко е обектно и ми става бая трудно, дори когато пиша нещо повечето неща са директно копи пейст без да имам много на идея какво правя, дано до седмица 2 успея да реализирам някое от тези 2 неща.

 

пс: Мерси за минусите.

 

 

0
13/01/2017 21:58:28
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.