Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kgyorev avatar kgyorev -10 Точки

Екипна работа, каква е организацията?

Някой може ли да рязясни как се процидира при екипната работа?

Досега не съм участвал в такова нещо.

Гледам че вече сме разпределени в екипи по 10 човека.

За всеки е даден емайл за връзка.

От тук нататака какво? Трябва да чакаме някой от Софтуни да ни каже какво да правим?

Или трябва да се организираме сами? 

Според мен от Софтуни трябва да има отговорник за всеки екип, 

без ръководител на екипа не виждам как ще се организират 10 човека и как ще си разпределят работата.

-1
Module: Java Advanced
TheXaXo avatar TheXaXo 8 Точки

До колкото разбирам това е и идеята - да се организираме сами. Например ние си направихме фейсбук група и там вече ще решаваме какво да се случва.

0
kgyorev avatar kgyorev -10 Точки

Това е несериозно ако наистина така се очаква да се организират хората.

Ако са 2-3 човека може би е ок, но за 10 човека нещата не са ок.

То принципно може никой да не се свърже с никой от групата и тогава какво правим? Всеки може да си каже, аз длъжен ли съм да организирам нещата?

На 10 човека, всеки един от който е равноправен, кой ще разпредели кой какво да прави? 

 

-3
Mhristoforova avatar Mhristoforova 166 Точки

Не сме малки деца, очаква се, че за толкова време сме се научили как да се организираме самички :) Ако никой от отбора не се появи, се нагласяш според обстоятелствата  - сядаш, правиш си проекта, отиваш и казваш "Пешо, Гошо и Иван не си свършиха работата, аз работих сам" и съответните си получават съответните минус точки.

Относно как ще се разпределите - най-простичко сядате, измисляте какъв ще е проекта, какви мащаби и тн според броя хора и уменията ви и все някой ще каже "Ей, мен ми се занимава с Х", "Аз пък искам да хвана У" и тн. Пишете си issues в  GitHub, ако трябва. 

В крайна сметка, си в СофтУни по собствено желание (предполагам) и се очаква, че ще имаш известна доза самоинициативност и желание за прогрес. Няма как СофтУни да се грижи за всичко и всички. 

7
daniel.a.mihaylov avatar daniel.a.mihaylov 6 Точки

Няма да отварям нова тема , ще питам тук

Бях разпределен в отбор,свързах се с колегите ,всичко беше точно и изведнъж ме преместихте в друг отбор и вече цял ден не мога да се свържа с никой ,какво да правя от тук натам и защо ме преместихте ???

0
PetyoPetrov avatar PetyoPetrov 19 Точки

Човека си е прав, явно никога не е работил в екип и очаква някой да му казва какво да прави. Господине, аз познавам голяма част от курса ви, сигурен съм, че в екипа Ви има хора, които ще Ви кажат какво да правите и как точно да го направите...може и други неща да Ви кажат. Няма място за паника.

Да, 10 човека са, а не 2-ма. Но нищо, тъкмо ще свикнете да комуникирате с повече хора. Засега общуване с 10 човека и потенциалната опасност от това да си пишете в чат с тях изглежда като анархия, но не се натъжавайте - явно е дошъл момент да упражните и затвърдите способностите си за общуване с хора.

Поздрави !

1
kgyorev avatar kgyorev -10 Точки

Усещам някакав сарказъм в твоя коментар.

Аз работя като програмист в софтуерна компания, работил съм в екипи от по 50 човека и повече, с ясна организация и планинг.

Не е проблема в общуването, проблема е че задачата и организацията е неясна.

Според мен трябваше да бъде зададена ясно разписана задача, т.е проекта да е по детайлно зададен с предварителна умисъл как да бъде разпределен между екип от 10 човека.

 

-3
26/01/2017 16:20:02
PetyoPetrov avatar PetyoPetrov 19 Точки

В такъв случай спокойно можеш да поемеш инициативата да си лидер на отбора и да на направите стархотен проект, а не да вдигаш врява какво ще стане ако никой на никого не се обади и да търсиш отговорник, който да дава насоки. За 10 години сигурно имаш доста проекти - създай организацията в отбора си, защо ни занимаваш с проблеми, които са несъстоятелни за човек с такъв стаж.

1
kgyorev avatar kgyorev -10 Точки

Нямам време да се занимавам с организацията на този проект.

Достатъчно работа си имим във фирмата в която работя.

Не че вдигам врява, просто очаквам по-добра организация от страна на СофтУни.

Това могат да го приемат като градивна критика.

Всичко досега било ок, да ама аз от изказванията чувам че от 10 човека 4-5 участват реално в почти всички екипи.

При положение че хората са заявили че искат да участват накрая реално участват половината от заявилите.

Това означава че нещо не е наред.

-4
27/01/2017 11:26:41
PetyoPetrov avatar PetyoPetrov 19 Точки

Аз или не чета или не виждам градивна критика, виждам само как се жалваш за това, че няма кой да ти казва какво да правиш.

Засрами се и стига спами форума !

2
kgyorev avatar kgyorev -10 Точки

Ей, я не ми дръж такъв тон!

Никой никого не задължава да коментира моята тема или да я чете!

 

-1
Mhristoforova avatar Mhristoforova 166 Точки

Нямам време да се занимавам с организацията на този проект.

Достатъчно работа си имим във фирмата в която работя.

Пак да се повторя, СофтУни изисква някаква степен да имаш време да се занимаваш. Като нямаш време, не се записваш за екипен. Пишеш си домашните и ходиш на изпит, точка. Като не искаш да си лидер, чакай другите, ама ако не се съберете няма кой да обвиняваш. Както казах - въпрос на самоинициативност и желание.

Teamwork само по себе си означава отборна работа, т.е. очаква се от вас да комуникирате, което е и най-трудната част от цялата работа - да се разберете.  След като очевидно имаш такъв опит във фирма, сигурно знаеш, че няма такова нещо като идеален екип, ако ще всички да им се имплантират чипове и да се конторлират от team lead-a. И все пак да ти го обяснявам цялото това нещо ми се струва нелепо, при положение, че е нещо, което очевидно знаеш. 

1
26/01/2017 18:09:55
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Добре е,аз пък го намирам за положително,смисъл да първо трябва да си издържа приемния изпит а 19ти март... Но това да работя в екип точно така ми харесва като идея дори нямам търпение.Най-малкото защото развива комуникативни качества и те кара да се ровиш търсиш да се учиш сам дефакто..То е ясно че само от едни лекции няма да стане така или иначе.И да трудно е и аз работя по 8 часа на ден но вечер щом си се хванал на хорото,играеш ако не просто прекъсваш..

Предполагам че някои такива моменти ги плашат и не са родени лидери но на мен ми харесват,точно в такива моменти се разбира най-много за хората около теб...

0
kgyorev avatar kgyorev -10 Точки

Както и да е,

Ще видим как ще бъде и екипната работа.

Ще се постарая да напиша коментари в анкетата на края на курса.

-3
PetyoPetrov avatar PetyoPetrov 19 Точки

Абсолютно никого няма да учудиш....става като лъжливото овчарче твоята работа. Накрая ще има истински проблем и никой няма да ти обърне внимание понеже знаят как мрънкаш за най малкото нещо. Не знам ккаво работиш, коя фирма и прочие, но и ако там се държиш така и те търпят, по добре не я сменяй.

2
kgyorev avatar kgyorev -10 Точки

В тоя форум има ли модератори?

Мисля че PetyoPetrov минава границите на приличното писане във форума!

 

 

-2
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

Една от задачите в екипния проект е отборите да се организират и да разпределят работата помежду си. Това е част от критериите за оценка и досега винаги е било описано в заданието на проекта. Идеята не е да получим задача с описани конкретни подзадачи, разпределени и разграфени, а да проявим креативност и да научим допълнителни неща.

Относно "будалата", който върши повечето работа - всъщност това е човекът, който научава най-много и за когото екипният проект е най-полезен. Същият този човек може спокойно да запише проекта в своето CV (не забравяй, че повечето от студентите в Софтуни нямат години стаж като програмисти и всеки проект, който показва опит, е добре дошъл).

Успех на теб и на екипа ти :)

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.