Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gogodam93 avatar gogodam93 25 Точки

Дайте предложения за нова машина :)

Здравейте, понеже старият ми лаптоп вече навърши 6 години дойде време да го сменям, кажете на кои параметри да наблегна като взимам нова машина. Дайте мнения и за лаптопите на Аpple ,a също и предложения за машина като ценовия дипазон да е до 2000лв:)

Тагове:
1
Общи приказки
beBoss avatar beBoss 507 Точки

2000лв, и да избереш i5 не е сериозно. За тези пари, ще си купи i7 haswell, 8/16ГБ рам, ssd disk мин 128gb, и видео с 4гб рам на нвидия. А за епълските боклуци не си помисляй. Освен ако не искаш да се включиш към "гъзарската" група. Понеже хардуера си е компютърен, няма макинтош глупости, а само надути цени за какво, за едната ос, която не е нищо особено.

1
Reath avatar Reath 188 Точки

За цените в България съм съгласен, не си заслужава MacBook защото тук надценката понякога надхвърля 1000 лева. Но не смятам, че са боклуци като взимаме впредвид цените им в Америка, бих казал по-скоро, че са таргетирани към много спесифичен market. Нека вземем за пример най-добрия им Macbook Pro 15 Retina: i7-4850HQ; 16GB RAM; Вградената Iris Pro Graphics видео карта + Nvidia GT 750M, към която превключва при нужда; 512 GB SSD PCIe (Който лети със скорост около 1GB/s); 15.4' екран с 2880x1800 резолюция (За който съм съгласен, че не на всеки му пука особено, но аз лично го смятам за доста добра екстра към цялостния пакет)  и цялата тази конфигурация с батерия, която държи 8 часа в алуминиево тяло тежащо 2 кг с дебелина под 2см. Гарантирам ти, че тази машина няма да я чуеш да жужи, бучи, или каквото и да било, каквото и да хвърлиш по нея. В Америка струва 2600$. Единствения drawback, за който съм на 100% съгласен е че нищо от конфигурацията не е user-changeable (a.k.a. What you order is what you get permanently), откъдето всички по-слаби модели на Pro-то се обезсмислят защото при тях вече ще го има проблема, че след 2-3 години лаптопа няма да върши работата, която бива изисквана от него. За OS-а мога да кажа, че за мен е особен.Харесва ми как работи, но все пак съм съгласен, че това е и до лични предпочитания до голяма степен. Най-малкото защото имам един стар Mac Mini от 2008 година, който е бил най-"изпомпания" за времето си, и до ден днешен когато го пусна, без проблеми му пускам една виртуална машина с Windows 8 и той не я усеща, камоли пък собствената му операционна система да му идва тежка (Mini-то е с Core 2 Duo). Факт е, че Mac-овете издържат повече във времето, това е нещо, което сам съм изпитал. А в крайна сметка никой не желае да си купува нова машина през година-2.
 Така или иначе в случая колегата е упоменал, че бюджета му е до 2000 лева, така че лаптопа, който така старателно описах по-горе е извън бюджета му дори и да се приеме, че има кой да му го внесе от Щатите или Канада да кажем. Просто видях коментара ти и реших да изкажа мнение базирано на личен опит.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.