Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dimitarnik avatar dimitarnik 93 Точки

Препоръка относно онлайн обучението

Здравейте,

тъй като обучението става платено от тука нататък, предлагам на организаторите:

- да увеличат количеството от задачи за домашно и самоподготовка. Да ги доближат повече по трудност до тези от изпитите, тъй като за напълно начинаещите е доста по-трудно, това стана ясно от изпитите.

- много по-добре ще бъде, задачите за домашно да се решават в системата "judge", за да се учим да хващаме и граничните случей. 

- да препоръчат литература, която да се чете с цел подготовка.

- предлагам и нещо малко по-трудно постижимо, но може би доста ефективно. Организиране на онлайн учащите в екипи за отборна работа, като ги разпределят по териториален принцип. Вероятно всеки е попълнил в системата от кой град е.

- видео на упражнения с решаване на по трудните задачи.

Надявам се да не звучи като критика, а като предложение!

Успех на всички!

BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здравейте колеги,
от доста време ми се върти една идея в главата, да се нанаправят менторски програми за онлайн обучаващите се.
Забелязах, че има голям брой студенти с 500/500 на изпита, които ще се запишат онлайн, предимно хора които си работят като програмисти или са в тази сфера. За мен най-големия недостатък на онлайн обучението е липсата на постоянен контакт с колеги. Едно е да питаш някой, за определен проблем, съвсем различно е сам да го търсиш в интернет, като имам предвид това, че понякога ти идва нещо наум, което си мислиш, че може да го има, но не можеш да го дефинираш както трябва и тогава търсенето в интернет става много дълго, докато попаднеш на нещо подобно и да разбереш, че въобще няма нищо общо, с това което си написал като ключова дума в търсенето. А друго си е да попиташ някой, който е наясно, да му обясниш горе-долу какво искаш да се получи и веднага да ти даде отговор. Тук искам да подчертая, не става дума за търсене от на нещо от сорта "как да си накарам VS да ми показва номерация на редовете" или "как се взима char от  string", имам предвид неща като "advanced topics" на курса, който минахме.
Аз примерно усетих, че ако си правя методи, ще ми е много по-лесно с решенията на задачи, в които се повтарят проверки, но на изпита не си позволих да ги ползвам, защото щях да загубя прекалено много време, за да ги наглася какво да взимат и какво да ми връщат, както и бях наясно, че ако нещо не сработи, незнаех как да го дебъгна правилно.

Та идеята за менторските програми е следната:

-Топ онлайн студентите, по желание разбира се, да поемат ангажимент, примерно да отделят по 2 часа да кажем 2 пъти в седмицата, да станат ментори на определена група студенти, по-слаби от тях, но с мерак да се развиват.

-Тази определена група от по-слаби (от тях) студенти, които разбира се и те проявят желание за участие, както и резултати(тук имам предвид да не се записват хора с 0 точки на изпита, с 0 предадени домашни), да си направят списък с неща, от които имат интерес или срещат проблеми с тях и да го изпращат на ментора, който да се подготви решения или насоки по дадените проблеми/материал.


-Менторите да получават допълни бонуси към оценките си, според представянето на зачислените им студенти и техните резултати и така да се стимулират.
-Студентите, които искат ментори, ще трябва да показват резултати или ще отпадат от менторската програма.
-Менторите да могат да премахват хора от програмата (съгласувано с екипа на Университета), които показват слаби резултати, за да може да се освобождават места за тези, които имат желание да се развиват.

Общо взето, това е накратко. Ако Ви допада идеята дайте и свои предложения и идеи, за реализирането.

Поне за мен, като онлайн студент, ще бъде много полезно да мога да се обърна, към колега, който е на по-високо ниво от мен.

4
dimitarnik avatar dimitarnik 93 Точки

Супер, ти е идеята, само трябва да се помисли дали на доброволни начала и ще има ли желаещи, или ще им се дават някакви други видове бонуси.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.