Loading...
doliviano avatar doliviano 3 Точки

Избор на JS

Здравейте,
нов съм в JS и имам основни познания. Има няколко библиотеки, фреймуърка и технологии, които искам да науча, но мисля че функциите на някои от тях се припокриват, нямам много време, а и ще се объркам, ако започна да ги уча всичките. Става дума за jQuery, AngularJS 2, Ajax, Vue, Ext.js и Node.js. Кои да избера и кои да оставя (с оглед на ефективност, функции и т.н.). Vue взаимодейства добре с Laravel, дори има уроци на ларакаст по него, а с Ext.js работих в една фирма и изглеждаше супер, взаимодейства с PHP, но е малко тромав.

Тагове:
0
Module: JS Advanced
viktor.pts avatar viktor.pts SoftUni Team Trainer 332 Точки

Двете силни библиотеки за визуализация са Angular 2 и React, едната от Гугъл, другата от Фейсбук. Проблема и на двете е че не се пишат на чист JavaScript. Angular 2 се пише на TypeScript, което е типизиран диалект на JS - имаш си типове данни както в компилираните езици. React се пише на JSX, което е смесица между JS и HTML. При всяко положение е добре да имаш солидни начални познания преди да започнеш с която и да е от тях.

Първоначално може да се фокусираш върху jQuery, работа с DOM дървото и пращането на заявки към REST сървър. За кратко време ще навлезеш и ще можеш да преминеш към библиотеки.

А що се отнася до други фреймуорци, всеки ден излизат поне по 10 нови които решават все едни и същи проблеми. Не се занимавай да учиш нещо което току що е излязло, понеже нямаш гаранция че след 1 месец още ще съществува. Когато се почувстваш по-уверен, ще можеш сам да прецениш кое си струва, а ако междувременно започнеш работа, ще следваш техните изисквания.

2
22/02/2017 11:35:32
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.