Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Как да сведа картинките в html до минимален обем?

В една задача от упражненията се иска да направя едно сайтче с едни картинки. Проблемът ми към момента е, че целият ZIP, който трябва да кача в judge, не може да е по-голям от 16:KB. Намалих обема на снимките няколко пъти чрез един онлайн софтуер, а след това намалих и размера на картинките (в пиксели) чрез Paint до този размер, който се изисква, но пак сбора от KB-ите ми идва в повече.

 

Някой има ли идея какво е това, което не ми идва на акъла, за да се вместя в този максимум от 16 KB?

Тагове:
0
Web Basics 08/03/2017 15:35:56
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Не знам за коя задача става въпрос, но картинките не се качват в judge. Качи само html + css файлове.

0
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Само един способ знам за качване на картинки директно в html (чрез Base64), но това оема доста памет. Всички други варианти за вмъкване на снимка в html изискват или вънешн файл, или снимката да е качена някъде в интернет.

0
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Можеш ли да дадеш повече информация какво точно се опитваш да направиш понеже не става ясно.

Въпроса ти свързан ли е с някаква задача в judge или искаш да качиш някъде htm, който да съдържа снимки?

Другото което може да направиш е да покажеш код в codepen.io

0
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Опитвам се да кача архива с html файла, със CSS файла и с необходимите картинки, но ZIP-натия файл е над 16 KB, какъвто е максимума. 

По-конкретно става въпрос за задача 06. World Cup News от https://judge.softuni.bg/Contests/394/HTML-and-CSS-Overview.

0
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Просто качи HTML файла и CSS файла без папки и без снимки. Ако пак не става във ФБ групата има видео как се качва решения в judge.

0
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Проблема ти идва в това, че не може да ползваш list item без да има ul (unordered list)

0
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Принципно не е пречка да ползваш list item без unordered list. В HTML езика можеш да напишеш какъвто искаш код и това не е проблем за браузъра, проблемът е, че няма да изглежда "красиво".

Относно файловете аз мога да кача архив от html+css, ама снимката ОТКЪДЕ ще я вземе този html файл. Нали Judge трябва да разбере отнякъде, че съм качил правилната снимка.

-1
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Judge не проверява снимките. Judge няма интернет. Това за ul не съм съгласен, ако пуснеш един html валидатор няма да го хареса. За да ти мине задачата трябва да сложиш ul.

https://validator.w3.org/

0
08/03/2017 21:56:14
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Тези, които ми сложиха минуси, вдигна ли Ви се самочувствието? Който не може да помогне, защо се чувства длъжен да попречи? Аман от комплексари. То да те е страх да попиташ нещо в този форум. А относно "li"-тата, въпросът ми дори и косвено не опира до тях. Проблемът ми беше, че изобщо не мога да кача архива, че да го събмитна, а не дали има "li"-та или няма.

0
08/03/2017 22:25:30
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Прочетох я и гледах клипчето, но там не видях нищо ново за мен. Аз знам как се качва архив, знам и как се събмитва, но за конкретната задача не ми позволява да го направя поради големия обем на ZIPнатия файл, а този по-голям обем идва единствено от картинките, защото html и css файловете са ми по 1KB. A за да направя сайтчето, по някакъв начин трябва да прикача и съответните изображения.

Знам 3 начина, чрез които в html мога да слагам картинки (чрез URL, чрез Code64 и чрез файл). Но и трите няма как да ми се получат, защото:

1. ако добавя URL, Judge системата няма такъв алгоритъм, който да разпознае снимките от URL-тата дали съвпадат като изображение с тази в условието 

2. Code64 отнема доста памет

3. 3 снимки с изискуемата в условието резолюция не мога да ги сведа до обем под 16 KB.

Допускам, че начините за добавяне на снимка в HTML може и да са повече от 3, но аз само толкова знам.

-1
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Защо продължаваш да упорстваш в това да качваш тези снимки. Многократно се каза, че judge не го интересува дали си качил снимките, а дали има таг img.

Проблема е при теб понеже всички си събмитват задачата по този начин. Аз ти казах къде са ти грешките, но ти не искаш да го направиш така и затова няма как да ти помогна.

Беше сложил li без ul, а judge го интересува точно как е написано. 

Колкото и да се опитваш да качваш снимки като URL или Base64 няма да стане.

Последното което мога да ти предложа е да видиш авторското решение и да разбереш, защо при теб не става.

https://www.facebook.com/groups/softuni.web.basics.jan.2017/1382245835179879/

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.