Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

fantom4e avatar fantom4e 24 Точки

Named Operations problem. Judge Assignment - 1

Здравейте.
Вече трети ден немога да си оправя баркоча които забърках, ако има възможност някои по-напреднал и добър да одари едно рамо ще съм благодарен.
Проблема ми е в Output-a един път функцийте ми връщат правилен отговор друг път връщат числа от сорта на 10050433 199403043 -1023929, немога да намеря
никъде информация за такъв вид проблем.

0
C++ Programming
IvanMitkov avatar IvanMitkov 20 Точки

Ако запазваш резултатите в масив има вероятност да излизаш извън масива когато измъкваш резултатите

0
fantom4e avatar fantom4e 24 Точки

не ги запазвам в масив като ги върна от функцията директно ги подавам на конзолата проблема е че при един и същ вход към кознолата чат пат ми дава правилния изход от всички извикани функции  а в друго време ми дава някакви стойности които незнам от къде ги взима.

0
IvanMitkov avatar IvanMitkov 20 Точки

Когато излизат такива стойности най-вероятната причина е че взимаш данни от памет която не е инициализирана. Ако не запазваш данните в масив, то според бръснача на Окъм масива от който ги взимаш няма инициализирани числа.

0
fantom4e avatar fantom4e 24 Точки

До колкото разбрах масивите се подават автоматично като референция но пък  и пробвах с поинтер същатата работа сега забелязах че като ми дава грешни отговори ми ги дава през фукнция тоест както е на 1вия тест от задачата с шест функции ми дава 1/3/5 вярни отговори 2/4/6 ми ги дава в отрицателните стойности на ИНТ предполагам според числата  -2013265905 ,-2013265918

0
IvanMitkov avatar IvanMitkov 20 Точки

разпечатай си масивите да видиш какво има в тях

0
fantom4e avatar fantom4e 24 Точки

Оправих си проблема, всичко идваше още от началото...опитвах се да преобразувам стрингов инпут към масив от интове по грешен начин, направих го директно с инпут от масив с интове и станаха нещата, но за съжаление това не ми е бил проблема поради който получавам само 20 точки..предавам се цяла седмица го мисля.. мерси за помоща.

0
IvanMitkov avatar IvanMitkov 20 Точки

Пробвай да си опишеш цялата задача стъпка по стъпка какво правиш на български. След това провери логиката и стъпките на всеки един подпроблем, независимо от другите с код. И като откриеш къде нещата се дънят ще трябва да оправиш само един малък и независим проблем, или проблеми, а не един голям  навързан и объркан проблем.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.