Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ibosev avatar ibosev 54 Точки

Thymeleaf Security

Здравейте,

имам проблем с thymeleaf и spring security. Добавям си депендънсито за thymeleaf-extras-springsecurity4, както и xmlns:sec="http://www.thymeleaf.org/extras/spring-security" в html-a. Опитвам с sec:authorize="isAuthenticated()" и sec:authorize="isAnonymous()" да огранича Login/Registration и Logout менютата, в зависимост дали имам логнат потребител или не. Явно не ми разпознава атрибутите и се показват всички менюта. В интернет намерих решение с нов конфигурационен файл. 

@Configuration
public class ThymeleafConfig {

    @Bean
    public SpringSecurityDialect springSecurityDialect(){
        return new SpringSecurityDialect();
    }
}

Но не сработва с настройките, който сме задали в pom.xml за версията на thymeleaf.

<properties>
        <java.version>1.8</java.version>
        <thymeleaf.version>
            3.0.2.RELEASE
        </thymeleaf.version>
        <thymeleaf-layout-dialect.version>
            2.2.0
        </thymeleaf-layout-dialect.version>
</properties>

Ако ги закоментирам, работи както се очаква. Има ли друг начин да работи с версия 3.0 на thymelef, че ми се налага да мина през целия html и да си затворя всички отворени тагове?

Тагове:
0
Java MVC Frameworks - Spring
Stefan.Petkov avatar Stefan.Petkov 3 Точки

Здравей,

Сблъсках се със същия проблем и с dependancy-то по-долу всичко се оправи:

<dependency>
   <groupId>org.thymeleaf.extras</groupId>
   <artifactId>thymeleaf-extras-springsecurity4</artifactId>
   <version>3.0.1.RELEASE</version>
</dependency>

Би трябвало да сработи и при теб.

Поздрави!

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.