Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

xsara avatar xsara 24 Точки

C# - програмиране

Здравейте в процеса на работа с Visual basic 2017 и C# се сблъсках с няколко проблема.

Може ли някой да ми помогне със съвет?

- в задачата за лице на кръг, променливата от тип double не ми приема стойности от вида 2.5, а само 2,5. На какво  може да се дължи това?как може да се корегира за да приема?

- при добавяне на клас към проект и последващото му изтриване води до невъзможност да се билдва проекта, тъй като Visual Studio 2017 пази връзки към изтритите класове и не ги намира. Как мога да "изчистя" този проблем?

- Някой да знае защо поведението при Build (F6), Start app with debug (F5) и Start app without debug (Ctrl+F5) е различно при console app. При F5 и F6 не тръгва - дава ми грешки, а при Ctrl+F5 тръгва. (забелязох го като срещнах проблема с double типа)

 

0
QA Automation
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки
Best Answer

1.Така ти е настроен windows може да се промени в настроките http://www.isunshare.com/windows-10/customize-numbers-format-on-windows-10.html

2. От папката ли го триеш или от visual studio?Нали не триеш класа с Main метода?

3. Какви грешки дава?

0
xsara avatar xsara 24 Точки

- и по двата начина трих и от папката ръчно и от дървото в Solution browser и после като искам да си билдна проекта не ми дава:

сега като го отворих на ново ми даде грешка от ново но този път ми показа вече изтритите класове в дървото. След като ги изтрих пак се оправи.

В същност сега като се сетя тези класове бяха с мейн методи (празни), а в един проект трябва да има само един клас с мейн метод (затова ги и изтрих). Вероятно това също е бил част от проблема. Нещо се е объркало докато съм пробвала различни неща.

- грешката която ми даде е за типа double при run F6 или F5. Не приемаше стойност 2.5, а само цели числа 2. Грешно въведен input беше грешката, но текущо не мога да го възпроизведа. Тъй като си реорганизирах проекта и вместо отделни класове си направих различни методи в един клас. Може и заради това да ми е дал тази грешка.

0
28/03/2017 00:55:23
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки

Пробвай да обновиш visual studio.

0
28/03/2017 12:06:31
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.