Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Stenlym avatar Stenlym 7 Точки

Въпроси и отговори по домашната работа

Реших да направя този въпрос, за да не пишем само във Facebook.

За да не е празен поста - установихме, че  CPanel на freesubdomains не дава да се добавя домейн с .tk. (xxx.tk) . Купуваме домейн с .ga например и е ОК.

1
WordPress Basics 08/04/2017 18:17:56
Stenlym avatar Stenlym 7 Точки

Имам няколко въпроса по новата домашна работа. Моля за помощ!

  1. Може ли да направим наш сайт на български, с показаната тема и структура, но с наш текст, заглавия итн?
  2. Какво да представлява текстовия документ, на който ще предадем домашното? Screenshots на страниците в  Word или линкове към screenshots на страниците? Или и двете.
  3. Проблем ли е Home Page да е с мое съдържание, с което се упражнявам по проекта, а останалите страници на база на дадените ресурси?

 

0
09/04/2017 01:37:56
georkom avatar georkom 8 Точки

Ако не се включвам твърде късно, да споделя моето мнение:

- предполагам, че линкове (ако работите с локален сайт), защото в противен случай размера на файла няма да отговаря на ограничението (1МВ).

- промените, за които става въпрос, не биха затруднили оценяването, според мен. Няма причина да не се направят

 

0
AnelyaDilkova avatar AnelyaDilkova 3 Точки

А да знаете къде може да се качат снимките от упражненето т.к. по точка 2 се бъгва -

  • Insert the screenshots in tour homework document or upload them somewhere and provide links, e.g. http://imgur.com/a/A2fA4. - сигурно няма да стане тук защото от много време показва това съобщение и пак пробвам ама не става, ако не стане ще си сложа линк към сайта дано да няма проблем -

    Imgur is over capacity!

    Sorry! We're busy running around with our hair on fire because Imgur is over capacity! This can happen when the site is under a very heavy load, or while we're doing maintenance.

    Please try again in a few minutes.

И ако някой знае как да сложа четири колони в една колона и да направя фона т.к. не става при мен, само отделно ми ги дава немога да вкарам 4, а  2 колони и се получи това, а не слято както е зададено в упражнението. 

0
AnelyaDilkova avatar AnelyaDilkova 3 Точки

Според мен идеята е не всичко да е еднакво, а да се вижда, че си направил нещото и си разбъзикал функциите.

0
ddeeiissii avatar ddeeiissii 0 Точки

Здравейте,

И аз имам нужда от едно уточнение...понеже си разцъквам нещата според упражненията, но след това си правq сайта както аз имам нужда.

Домашните не трябва да са едно към едно с примерите дадени в упражненията нали?

0
georkom avatar georkom 8 Точки

Към въпроса на AnelyaDilkova

Според това, което сте показали, имате четери колони.

За да се слеят фоновете и на четерите колони, за всяка една поотделно, трябва да се мине през следните стъпки: Edit Column -> Style -> Background & Border -> Color   (показано е и в текстовия документ към упражнението)           -

0
12/04/2017 15:42:14
AnelyaDilkova avatar AnelyaDilkova 3 Точки

Пробвах с Edit Column -> Style -> Background & Border -> Color още преди да пиша, но най-вероятно на нещо друго оцветявам /не кликам където трябва сигурно/ т.к.фона на иконата и брояча ми станаха червеникави но не всичко зааедно.

0
CvetanPetkov avatar CvetanPetkov 47 Точки

Здравей Анелия, виждам, че често използваш съкращението " т.к. " - ще ми кажеш ли какво означава, винаги съм се чудил, а никъде не намирам информация за такова съкращение.

"така да се каже", "туристически комплекс", ... ???

Много ми е любопитно! Благодаря!

0
AnelyaDilkova avatar AnelyaDilkova 3 Точки

т.к. = тъй като :)

1
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

AnelyaDilkova

За да направиш background-a както е в упражнението може да направиш следното:

Правиш един section и в него поставяш 4 колони. На външния section на колоната задаваш цвят червено.

Във файла е описано, но вероятно не се вижда препоръчвам ти да zoom-неш и да го разгледаш точно как е направено.

0
Stenlym avatar Stenlym 7 Точки

Точно така е:

т.к. - тъй като

ТК - туристически комплекс

0
filip.ivanov avatar filip.ivanov 16 Точки
  1. Текста, заглавията и картинките нямат отношение към домашното т.е. да, няма никакъв проблем да си направиш собствен сайт на български със собствено съдържание (или поне никъде не пише, че не можеш). Доколкото мога да разбера целта на тези домашни е да ни научат да боравим добре с инструментите на Wordpress (теми, плъгини, т.н.)
  2. Няма голямо значение, има опции за качване на файлове от различни формата т.е. .docx, .pdf, .txt. Целта тук е систематично да се покаже, че са изпълнени всички условия в заданието за домашно. Един вариант е да качиш screenshot'и някъде и да им дадеш линковете в обикновен .txt. файл. Друг вариант е да сложиш screenshot'ите в Word и да изпратиш целия докумен. Прецени какъв размер са ти screenshot'ите - ако са големи, по-добре ги качи някъде и сподели линка. Ако искаш да добавиш допълнителни пояснения към screenshot'ите, смали ги на няколко килобайта и ги качи в Word.
  3. Това е във връзка с първия ти въпрос - целта е да покажеш, че можеш да управляваш добре съдържанието чрез различните елементи и функции - ако си направил slider със 6 снимки вместо с 2 или секция с 2 колони по 4 реда вместо една с 8 - всичко това показва, че си разбрал механизмите на Wordpress/плъгинини/уиджити и т.н.

p.s. аз гледам да направя точно това, което е зададено в домашното, но отнемам допълнително време да изтествам *всички* възможности на даден елемент или плъгин.

0
AnelyaDilkova avatar AnelyaDilkova 3 Точки

Вчера ми показа един колега как да го направя :) за което благодаря! Кой да се сети да използва "+" ?! Не и аз :), използвах функцията за дублиране, но за този "плюс" не се сетих и така успях да направя 4-те колони в една секция и т.н., всичко се получи. За съжаление вече беше изтекъл срока за предаване на домашното :) и го предадах без корекцията. Благодаря на всички!

По темата за съкращенията - и т.н. = и тъй нататък ;)

2
Tishkata75 avatar Tishkata75 1 Точки

Какво е точно заданието за домашната работа от глава 9 - Упражнение: Изграждане на WP уеб сайт от нулата?

Предполагам да се изгради сайта от презентацията?! Дали е достатъчно да се изпрати линк към сайта или са необходими скрийн шоти?

0
AnelyaDilkova avatar AnelyaDilkova 3 Точки

Tishkata 75

Какво е точно заданието за домашната работа от глава 9 - Упражнение: Изграждане на WP уеб сайт от нулата?

Предполагам да се изгради сайта от презентацията?! Дали е достатъчно да се изпрати линк към сайта или са необходими скрийн шоти?

 

Да, домашното е това, можеш да гледаш и видетото от лекцията. Аз, правя всичко за да няма недоволни :) /линкове и скрийншот/.

0
Stenlym avatar Stenlym 7 Точки

Благодаря и аз за отговора. Тъкмо се чудех. Неприятно е , че не се отваря документа. 

0
Stenlym avatar Stenlym 7 Точки

Точно така е:

т.к. - тъй като

ТК - туристически комплекс

0
vladeny avatar vladeny 0 Точки

 

 

0
26/04/2017 01:33:57
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.