Софтуерно Инженерство
Loading...
TvaOnova avatar TvaOnova 8 Точки

Лаптоп за Софтуни

Здравейте,

Предполагам има още 1000 такива теми във форума, но все пак да питам. Налага ми се да си купя лаптоп и въпроса ми е какъв лаптоп ще ми трябва? Ще имам ли нужда от i7 - 4 ядрен? Хубава видео карта? SSD? 16 RAM?  Или с една дума, нужно ли е да се изхвърлям с покупката на лаптоп или и нещо по-евтино ще ми свърши работа?

Благодаря предварително!

П.С Лаптопа ще се използва предимно за софтуни, гледане на филми, клипове и от време на време играене на игри .

Тагове:
0
Общи приказки
Sim0o0na:
Отговорено е.
aggeorgiev avatar aggeorgiev 325 Точки

Здравейте,

съгласен съм с колегите , че лаптоп за игри не е добър избор и при това  i3 || i5  вършат работа . Има обаче и още възможни приложения като виртуални машини, където i5 с 8Gb(RAM) e минимума.  SSD е задължително и там също има особености.Всички съвременни дискове са с интерфейс SATA3 само че, много малко от тях достигат и половината от теоретично възможната скорост на стандарта.Моят съвет - проверете с какъв диск Ви предлагат машината и потърсете тестове в мрежата.

Примерно диска (Hynix Canvas SC300 512GB M.2) на Acer Aspire VX5 , който колегата предлага е малко над средно ниво:

http://www.tomshardware.com/reviews/sk-hynix-canvas-sc300-ssd,4328-3.html

Успех!

0
12/04/2017 10:27:12