Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

Курсов проект - WordPress

Здравейте,

Някой може ли да даде съвет как е най-удобно да се направи курсовия проект - да се работи първо локално и после да се направи миграция или директно в домейна , който сме създали от wp-admin?Моят проект ще използва безплатния хостинг и домейн от freenom и малко ме притеснява , ако работя локално , дали ще сработи миграцията, както трябва?

Тагове:
0
Web Basics
worminer avatar worminer 104 Точки

Здравей.

Личната ми препоръка е да работиш локално и после да го мигрираш както покза Наков.. по простата причина, че качването на снимките и работата по сайта ще е малко по бърза при локална работа(щом е безплатен хостинга то най вероятно ще е доста бавно)..

Иначе както ти е удобно..

2
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Здравей,

Локално е по-добре да се работи не само заради скоростта, но и заради по-лесното боравене с темплейтите на темите, например. Освен това, ако правиш промени по сайт, е добре да видиш първо на локалния сървър, дали всичко е наред и след това да трансферираш промените на live сайта, а не да го счупиш live, и впоследствие да го фиксваш няколко часа, докато не работи, да търсиш помощ, и се чудиш, дали да възстановяваш бекъпи.

Ако имаш намерение да правиш сайтове в бъдеще, сега е времето да си закупиш хостинг. Безплатният такъв не е решение и могат да го спрат по всяко време.

Миграцията се прави обикновено с плъгини, като всеки плъгин си има learning curve. Ползвал съм няколко, но съм се спрял последно на Duplicator, като най-удобен за мен (с най-малко стъпки). Туториали за миграция с различните WP плъгини има колкото искаш. Успех!

P.S. Отговорът е за lyubamarinova.

 

1
22/04/2017 11:23:01
lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

Благодаря за отговорите.Реших да започна да правя сайта локално , както ми препоръчахте , надявам се да нямам проблем с миграцията след това.Сайтът ще използва безплатния хостинг , по желание на възложителя , правя проекта по инициативата - безплатен сайт за организация - от форума. :)

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Можеха поне да си купят хостинг и домейн... frown

1
lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

A когато вече сайтът е качен в интернет и се налагат промени , промените се правят локално  и после наново качвам целия сайт?Ще се получи ли дублиране в базата данни?

0
worminer avatar worminer 104 Точки

Здравей.

На мен лично ми се струва че ще е най добре да изтеглиш проекта при теб.. в случей, че са правени някакви проемни директно на сайта .. и след това си правиш промените при теб и ги връщаш обратно ..

Като цяло може да направиш и субдомейн на хостигна и да си дублираш сайта там... да си променяш нещата там и после да го върнеш обратно.. 

Като цяло не е добра идея да се работи върху живия сайт..

0
lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

Проблемът е , че като си изтегля проекта и се опитам да го import-на локално  ми дава , че файлът е corrupted.Пробвах и през базата данни от wp-content  да го изтегля , но не става , защото файлът е прекалено голям.Хостингът е безплатен и предполагам , че от там идва проблемът с файла. :(

0
worminer avatar worminer 104 Точки

хмм.. да големината на файла ще е проблем при безплатните хостинги.. то в зависимост от това дали хостинга ти позволява, има разни трикове като 2 от тях са лесни за тестване но 3тия е малко проблемен..
варянт 1:
правиш файл който се казва .htaccess след което го отваряш в редактор и добавяш тия екстри:

php_value memory_limit 100M
php_value post_max_size 100M
php_value upload_max_filesize 100M

след което файла го качваш в главната папка на проекта в хостинга .. (тази екстра често е забранена от сървъра и неработи..)

Варянт 2 е да се сетнат същите работи но в самия файл който прави upload но това за WP сякъш не е оферта (Много често е забванен от сървъра и неработи)

Вариант 3 е да презапишеш php.ini файла на сървара с твой такъв.. Това става като вземеш оригиналния php.ini от сървъра (което е проблемната част) и си промениш post_max_size и upload_max_size  и след това пак го сложиш в главната директория на проекта.. 
 

Та тези всичките неща най вероятно не ти помагат много .. възможно е и ръчно да се направи ама си е малко играчка.. https://codex.wordpress.org/Moving_WordPress%20

EDIT: гледам че All in one migration има опция за миграция от url,ftp,google drive  и други .. пробвай от там.. ама не знам дали ще има разлика

 

0
13/06/2017 18:47:45
lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

Aз пробвах с Аll in one wp migration , обаче при Import --> file is corrupted и през FTP пробвах и пак същото.

0
worminer avatar worminer 104 Точки

на кой хостинг е хостнато ?

0
lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

Използвала съм безплатен хостинг от FreeSubDomain.org и пак се върнах на същия проблем, че не мога да сваля проекта, локално при мен , а продължавам да го поддържам и възложителеят иска да добавим още неща и английска версия.

0
lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

Пробвах по посочения начин , но .wdpress файлът е прекалено голямо и свалянето му не е позволено.

0
hammer4 avatar hammer4 115 Точки

Странно, Току-що си свалих една миграция 90МБ.

0
22/11/2017 21:13:21
lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

Това се появява при мен - https://imagebin.ca/v/3iCfIWjHOhJh

0
lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

Моята е 410МВ.

0
hammer4 avatar hammer4 115 Точки

Това не е проблема, не си на на правилния url. По-късно ще напиша какво трябва да се направи.

0
hammer4 avatar hammer4 115 Точки

Мсиля че се опитваш да го дръпнеш от Online File Manager, оттам няма да стане. Трябва да влезеш във FTP Accounts, копираш url-a който е изписан под FTP Host Name, логваш се там със същите username и password като cPanel, намираш си миграцията и трябва да ти позволи да си я свалиш с десен бутон.

0
lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

Получи се така.Много благодаря за помощта.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.