Софтуерно Инженерство
Loading...
lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

Курсов проект - WordPress

Здравейте,

Някой може ли да даде съвет как е най-удобно да се направи курсовия проект - да се работи първо локално и после да се направи миграция или директно в домейна , който сме създали от wp-admin?Моят проект ще използва безплатния хостинг и домейн от freenom и малко ме притеснява , ако работя локално , дали ще сработи миграцията, както трябва?

Тагове:
0
Web Basics
worminer avatar worminer 104 Точки

Здравей.

Личната ми препоръка е да работиш локално и после да го мигрираш както покза Наков.. по простата причина, че качването на снимките и работата по сайта ще е малко по бърза при локална работа(щом е безплатен хостинга то най вероятно ще е доста бавно)..

Иначе както ти е удобно..

2
YavorSpassov avatar YavorSpassov 133 Точки

Здравей,

Локално е по-добре да се работи не само заради скоростта, но и заради по-лесното боравене с темплейтите на темите, например. Освен това, ако правиш промени по сайт, е добре да видиш първо на локалния сървър, дали всичко е наред и след това да трансферираш промените на live сайта, а не да го счупиш live, и впоследствие да го фиксваш няколко часа, докато не работи, да търсиш помощ, и се чудиш, дали да възстановяваш бекъпи.

Ако имаш намерение да правиш сайтове в бъдеще, сега е времето да си закупиш хостинг. Безплатният такъв не е решение и могат да го спрат по всяко време.

Миграцията се прави обикновено с плъгини, като всеки плъгин си има learning curve. Ползвал съм няколко, но съм се спрял последно на Duplicator, като най-удобен за мен (с най-малко стъпки). Туториали за миграция с различните WP плъгини има колкото искаш. Успех!

P.S. Отговорът е за lyubamarinova.

1
22/04/2017 11:23:01

Благодаря за отговорите.Реших да започна да правя сайта локално , както ми препоръчахте , надявам се да нямам проблем с миграцията след това.Сайтът ще използва безплатния хостинг , по желание на възложителя , правя проекта по инициативата - безплатен сайт за организация - от форума. :)

0
YavorSpassov avatar YavorSpassov 133 Точки

Можеха поне да си купят хостинг и домейн... frown

1

A когато вече сайтът е качен в интернет и се налагат промени , промените се правят локално  и после наново качвам целия сайт?Ще се получи ли дублиране в базата данни?

0

Здравей.

На мен лично ми се струва че ще е най добре да изтеглиш проекта при теб.. в случей, че са правени някакви проемни директно на сайта .. и след това си правиш промените при теб и ги връщаш обратно ..

Като цяло може да направиш и субдомейн на хостигна и да си дублираш сайта там... да си променяш нещата там и после да го върнеш обратно.. 

Като цяло не е добра идея да се работи върху живия сайт..

0

Проблемът е , че като си изтегля проекта и се опитам да го import-на локално  ми дава , че файлът е corrupted.Пробвах и през базата данни от wp-content  да го изтегля , но не става , защото файлът е прекалено голям.Хостингът е безплатен и предполагам , че от там идва проблемът с файла. :(

0

хмм.. да големината на файла ще е проблем при безплатните хостинги.. то в зависимост от това дали хостинга ти позволява, има разни трикове като 2 от тях са лесни за тестване но 3тия е малко проблемен..
варянт 1:
правиш файл който се казва .htaccess след което го отваряш в редактор и добавяш тия екстри:

php_value memory_limit 100M
php_value post_max_size 100M
php_value upload_max_filesize 100M

след което файла го качваш в главната папка на проекта в хостинга .. (тази екстра често е забранена от сървъра и неработи..)

Варянт 2 е да се сетнат същите работи но в самия файл който прави upload но това за WP сякъш не е оферта (Много често е забванен от сървъра и неработи)

Вариант 3 е да презапишеш php.ini файла на сървара с твой такъв.. Това става като вземеш оригиналния php.ini от сървъра (което е проблемната част) и си промениш post_max_size и upload_max_size  и след това пак го сложиш в главната директория на проекта.. 

Та тези всичките неща най вероятно не ти помагат много .. възможно е и ръчно да се направи ама си е малко играчка.. https://codex.wordpress.org/Moving_WordPress%20

EDIT: гледам че All in one migration има опция за миграция от url,ftp,google drive  и други .. пробвай от там.. ама не знам дали ще има разлика

0
13/06/2017 18:47:45

Aз пробвах с Аll in one wp migration , обаче при Import --> file is corrupted и през FTP пробвах и пак същото.

0

на кой хостинг е хостнато ?

0

Използвала съм безплатен хостинг от FreeSubDomain.org и пак се върнах на същия проблем, че не мога да сваля проекта, локално при мен , а продължавам да го поддържам и възложителеят иска да добавим още неща и английска версия.

0

Пробвах по посочения начин , но .wdpress файлът е прекалено голямо и свалянето му не е позволено.

0
hammer4 avatar hammer4 115 Точки

Странно, Току-що си свалих една миграция 90МБ.

0
22/11/2017 21:13:21

Това се появява при мен - https://imagebin.ca/v/3iCfIWjHOhJh

0

Моята е 410МВ.

0

Това не е проблема, не си на на правилния url. По-късно ще напиша какво трябва да се направи.

0

Мсиля че се опитваш да го дръпнеш от Online File Manager, оттам няма да стане. Трябва да влезеш във FTP Accounts, копираш url-a който е изписан под FTP Host Name, логваш се там със същите username и password като cPanel, намираш си миграцията и трябва да ти позволи да си я свалиш с десен бутон.

0

Получи се така.Много благодаря за помощта.

0