Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dmpopov avatar dmpopov 0 Точки

Java DB Fundamentals без изкаран Java Fundamentals

Здравейте, поради подредбата на модулите най-вероятно ще се наложи да запиша Java DB Fundamentals без да съм изкарал Java Fundamentals (ООП и прочие). По принцип на работа ми се налага да разцъквам SQL ежедневно, но Hibernate като цяло ми е мъгла, тъй като до сега съм писал на C#. Та въпросът ми е към хората, които са го карали, с малко extra effort дали е постижимо това? Благодаря!

Тагове:
0
Module: Java DB
fiherLuci avatar fiherLuci 225 Точки
Best Answer

Ако имаш времето и започнеш отсега да си гледаш лекции на стари инстанции и да се подготвяш и щом имаш опит с SQL то е възможно. Ако обаче не се чувстваш подготвен ти препоръчвам да запишеш JS Core. Задължителен е за професията Java Web Developer и засяга обекти, класове и т.н. (общо взето неща, които ще те подготвят по-добре за Java Fundamentals). В случай, че не ти е целта да вземеш професията,а просто така да подобриш знанията си по Java и нямаш никакво намерение да се занимаваш с JavaScript то ти препоръчвам просто да почнеш от сега да гледаш видеата и да се подготвяш и да отделяш повече време да покриеш на основно ниво Java Fundamentals. Потърси в гугъл какво е interface, abstrac class, polimorfism и други неща, които ще видиш в Java Fundamentals като идеи защо се използват и т.н. и ако имаш време ще се справиш.

0
dmpopov avatar dmpopov 0 Точки

Ами времето е относително понятие при работа от 9 до 18h, но за сега се справям добре :) По принцип към професията Java Web Developer съм се насочил, но мисля JS Core-a по-към края да го оставя, така че явно ще съм на вариант записване на Java DB Fundamentals с паралелно покриване на основното от Java Fundamentals в "свободното време" :) Благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.