Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

anti_hristo avatar anti_hristo 2 Точки

Programming Fundamentals на Java?

Здравейте, колеги.

Абе, не, че C# е лош език, ама не ми се занимава с него, най-вече защото съм карал Programming Basics на Java и да кажем, че Java е езикът, с който искам да се занимавам. Заради дребната подробност, че Programming Fundamentals се води на C# сега е трябва да превключа на C#, а веднага след това - отново на Java за професионалните модули. За разлика от някои колеги, които смятат, че това е "облагодетелстване", аз съм на мнение, че толкова рано в обучението по програмиране да се минава на друг език, е неприятно и дори вредно. Представете си, че учите едновременно два чужди езика, които отгоре на всичко са подобни - идеята всичко да се смеси в главата ви и да бъркате постоянно думите от единия език с думите от другия, което е неизбежно, струва ли ви се добра?

Така ми хрумна, че мога да си карам Programming Fundamentals на Java. Проблемът беше, че материалът на C# ще ме обърка, което не е фатално, но хаби време. А целта е времето да бъде съкратено до минимум.

Та, в рядък пристъп а гениалност :) ми дойде наум, че мога да ползвам не материалите от Programming Fundamentals, а тези от първия професионален модул за Java - Java Fundamentals, по-конкретно - Java Advanced. Теоретично, би трябвало да се учат същите неща, но вече за Java-платформата, с Java-синтаксис. Така хем бих могъл да си стоя на Java, хем бих се подготвил за следващия модул в обучението!

Добра идея, ама нямам представа доколко е обоснована, тъй като не съм съвсем наясно с учебната програма в Programming Fundamentals и Java Advanced и нямам представа дали се припокриват толкова, колкото ми се иска :) . Затова - моля, ако някой има идея, на базата на собствен опит, дали такава стратегия може да сработи, да даде експертно мнение по въпроса :) .

Тагове:
0
Programming Fundamentals
joto_to avatar joto_to 40 Точки

ще ти дам не експертно мнение. имах същата чуденка като теб. малко след като минах програминг бейсикс на Java започнах да гледам лекции и да решавам задачи то фундаментълс но на Java. в началото всичко вървеше добре докато не се сблъсках с задачи които са оптъимизирани да се пишат на C#. не че не стават на Java но с много идиотски оптимизации и вскякви други упражнения за луди. първата стена ще е като трябва да закръгляш числа с плаваща запетая като на C#. това го преборих - написах си метод с BigDecimal. следващата стена ще времето за изъпнение на програмата. и това го преборих до някъде с много мислене и оптимизации на кода и пак едва едва минават задачите. обаче после като стигнеш до библиотеки, които нямат аналог в Java, ще се чудиш какво да правиш.

моето решение беше да си пиша на C# и само ако имам време и не изоставам да пиша задачите и на Java. пътвата 1/3-та от курса ще видиш че съвсем не е трудно да минеш от Java на C# та чак е приятно и лесно. после като запонат да се ползват готните библиотеки, дето ги няма в Java, ще вземе и да ти хареса C#-a. така или иначе целта на фундаментълс е да научим концепциите докато ги упражняваме, а не да научим езика C#. учат се неща които ги има кажи речи във всеки език и кажи речи по един и същи начин. важен е принципа а не синтаксиса.

съветът ми към теб е да си пишеш на C#. и да бонус е че си видял Java и сега ще видиш C#. и не за мен лично не беше объркващо след като му посвикнах млако. свиква се бързо, че и ще ти хареса.

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Ако си свикнал на Java, пиши си на нея. По натам е много по-лесно да се преместиш от нея на C#, или на който и да е друг език. А за закръглянето - System.out.printf("%.2f",number); В крайна сметка който и да избереш, нещата ще се получат, но се изисква много кодене и четене на информация. Успех!

0
24/06/2017 13:52:02
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.