Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

v.krastev avatar v.krastev 54 Точки

Exercise 06 - Messages, Extended

Здравейте колеги!

за въпросната задача - https://pastebin.com/3s8BvXFi . Дава ми 90/100. прегледах преден коментар по въпроса, там бяха упоменали смислено печатане на съобщенията и презастраховане, че накрая няма да ми дадат да печатам разговора между иван и пешо, а то такъв разговор да няма. за печатането - по-смислено не се сещам, за другото - мисля, че с 50 и 51 ред се застраховам, тъй като търся юзъра точно с подаденото име и после от съобщенията, точно тези със sender другото име (съответно, на следващия ред е vice versa). Други възожни предложения къде толкова бъркам?

благодаря предварително на всеки!

Тагове:
0
Fundamentals Module
radoslavv3 avatar radoslavv3 11 Точки
Best Answer

Не проверяваш дали изобщо има пратени съобщения между тях двамата:

In case there are NO messages between the two users, print “No messages”.

Ето така дава 100 / 100 https://pastebin.com/V9EPb10b

0
v.krastev avatar v.krastev 54 Точки

:D :D :D великан!

благодаря много!!! като четеш условието през ред, така става...

поздрави!

1
PepiBobanov avatar PepiBobanov 16 Точки

Не ми е приятно да съм негативен но Judge е бъгав на тази задача.

При вход на  “{senderUsername} send {recipientUsername} {content}” , ако логиката на програмата проверява за думата "send" няма да вземе 100 точки. Което според мене не е коректно. Тоест ако вместо SEND е написано  BULSHITS задачата ще мине.

0
27/07/2017 16:54:53
v.krastev avatar v.krastev 54 Точки

смисъл? ако проверявам дали     inputArr[1] == "send"   ? странно - ако да речем погрешка е изпуснат спейса между първия юзър и send или между send и втория юзър, то тогава не би работило и когато не проверяваш дали втората дума е send. в случая няма друга команда освен send и не ти и трябва тази проверка според мен, но принципно е хубаво всичко да си работи. не знам, не съм го пробвал.

0
PepiBobanov avatar PepiBobanov 16 Точки

Да пробвай :)

На мене с проверка ми дава 90% без проверка 100% , според мене не е коректно да се прииемат всякакви думи.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.