Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IlianStefanov2003 avatar IlianStefanov2003 -7 Точки

SQL Server

Как и откъде да инсталирам sql server???-търсих в интеренте и разбрах че се тегли от майкрософт -там ми искаше да си направя профил и аз го направих- но като изтеглих всичко и като искам да го инсталирам и ми изписва че нещо му липсва-помощ???

Тагове:
1
Общи приказки
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Погледни материалите от първото занятие в курса Databases Basics - MySQL.

0
IlianStefanov2003 avatar IlianStefanov2003 -7 Точки

Ок, но един ми каза че sql server и My sql са две различни неща-защо ми казваш да погледна mysql?

 

-2
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Защото в материалите има информация и за SQL.

0
CremaDory avatar CremaDory 39 Точки

И Sql server и MySql са релационни бази данни , но MySql e мултиплатформена и е OpenSource ,докато MSSQL е Proprietary  и работи само на Уиндоус  .Няма значение с коя от двете (или някоя друга например Postgres) ще започнеш , синтаксиса им е почти еднакъв  .Зависи и от технологиите с които искаш да се занимаваш , но за навлизащ в DB технологиите може би Mysql e по-добър вариант .Ако ползваш Линукс даже го имаш като пакет в repository-то и се инсталира точно с 1 команда .За Windows се сваля от тук .

https://dev.mysql.com/downloads/mysql/

MySql e може би най-широко използваната за уеб сървър в LAMP (Linux /Apache /MySql/Perl /Python /Php) stack , докато MSSQL се използва предимно с .нет

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.